جابجایی کالا در بندر کیش به مرز 600 هزار تن رسید

مدیر اداره بندر و دریانوردی جزیره کیش از رونق تفریحات و گشت های دریایی و افزایش 41 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در تنها بندرگاه جزیره مرجانی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش فرینا، احمد شهریاری ضمن ارایه گزارشی از عملکرد بندر کیش طی چهار ماه نخست سال جاری اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا پایان تیرماه سال96، در مجموع 595 هزار و 952 تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.
وی ادامه داد: از این میزان، 500 هزار و 15 تن به کالای غیرنفتی و 95هزار و 937 تن کالای نفتی اختصاص دارد.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش 41 درصدی صادرات غیر نفتی در این بندر سخن به میان آورد و گفت: طی چهار ماه اخیر، بالغ بر یکهزار و 246 تن از اینگونه کالاها به خارج از کشور صادر شد.
شهریاری همچنین واردات کالاهای غیرنفتی را بالغ بر 15 هزارتن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12درصد کاهش داشته است.
به گفته وی، طی چهار ماهه نخست سالجاری، 483هزار و 574 تن کالای غیر نفتی در این بندر کابوتاژ شد.
شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر جزیره کیش را چهار هزار و 597 فروند با رشد  3درصدی اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد، 224 فروند شناور بالای هزار تن و چهار هزار و 373 فروند زیر هزار تن وزن داشته است.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از رونق تفریحات و گشت های دریایی در چهار ماه اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت های مسافری، 209 هزار و 249 نفر از لذت گشت های دریایی با شناورهای تفریحی بهره مند شدند که افزایش 12 درصدی نسبت به سال گذشته به ثبت رسید.
این مقام مسؤول در پایان ضمن اشاره به ترابری 222 هزارنفر مسافر از طریق این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: طی این مدت، 38 هزار و 750 دستگاه خودرو نیز توسط شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جزیره کیش به چارک و آفتاب و بالعکس ترابری شد.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو