برگزاری جشنواره دوستی با دریای کاسپین در انزلی

جشنواره دوستی با دریای کاسپین با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و گروه مردم نهاد سرزمین ایده آل ما در نظرگاه پارک ساحلی این منطقه برگزار شد.

به گزارش فرینا، این جشنواره با هدف آموزش و ارتقاء آگاهی‏ های زیست محیطی شهروندان و گردشگران نسبت به دریای کاسپین و با این امید که نسل آینده محیط بانان خوبی برای دریای کاسپین و محیط زیست باشند، در بخش‏های مختلفی با حضور معاون و مدیران این سازمان، گردشگران و میهمانان منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
در این جشنواره ده غرفه با هدف آموزش حفظ محیط زیست، آموزش رفتار با حیوانات، آموزش فضای سبز و گلکاری با استفاده از مواد پلاستیکی زائد، بخش گردشگری محیط زیست با هدف شناخت زیست بوم گیلان و به همراه نمایشگاه عکس و بخش مسابقه دانستنی‏های زیست محیطی، اجرای نمایش عروسکی با موضوع بازیافت زباله، نمایش کمدی و موسیقی، مسابقه ساخت مجسمه‏ های شنی برای گروه سنی کودک و نوجوان از برنامه های اجرا شده در این جشنواره بود که مورد استقبال گردشگران و فعالان زیست محیطی، به خصوص کودکان قرار گرفت.
مجید فاتحی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این مراسم از اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی در حفظ و صیانت از دریای خزر و برنامه ریزی جهت کاهش ورود آلاینده ها به دریای خزر و محیط زیست منطقه سخن گفت و افزود: اجرای طرح 5 ساله تولید برنج ارگانیک به منظور کاهش استفاده از سموم وکودهای شیمیایی، احداث دو کارگاه بزرگ تولید ورمی کمپوست و اجرای طرح پایلوت تصفیه فاضلاب خانگی روستایی به روش ایمهافتانک از اقدامات مهمی است که به منظور کاهش ورود آلاینده های شیمیایی و بیولوژیکی به محیط و به خصوص دریای کاسپین در منطقه در حال اجراست.
وی در پایان تأکید کرد که هریک از ما باید مسولیت های خویش را در رابطه با حفظ محیط زیست، پاکسازی آن و حفظ دریای کاسپین بپذیرد.

برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو