شنبه 31 فروردين 1398

ماکو میزبان رقابت های سنگ نوردی و آفرود قهرمانی کشور

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: دومین دوره مسابقات آفرود قهرمانی کشور 15 و 16 و سومین جشنواره سنگ نوردی نیز 12 تا 14 شهریور ماه جاری در منطقه آزاد ماکو برگزار می شود.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، حسین حمزه لو گفت: مسابقات آفرود در پیست روستای تازه کند در کمربندی ماکو- بازرگان در سه کلاس چهار، 6 و هشت سیلندر برگزار می شود. 
وی ادامه داد: تاکنون دهها اتومبیل سوار برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند. 
وی بیان کرد: آفرود از جمله رشته های تماشایی اتومبیلرانی است که از طرفداران بسیاری برخوردار است و امیدواریم با فعالیت این رشته در منطقه آزاد ماکو شاهد جذب علاقه مندان به آن باشیم. 
وی اضافه کرد: در جشنواره سنگ نوردی نیز 100 سنگ نورد برای حضور اعلام آمادگی کرده اند.
معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: بیشتر شرکت‌کنندگان این جشنواره شناخته شده‌اند و سطح فنی بالایی در کوهنوردی دارند. 
حمزه لو افزود: این جشنواره در کلاهک سنگی قیه ماکو به عنوان دیوار صخره ای زیبای کشور برگزار می شود و علاوه بر جایگاه و جنبه ورزشی آن، جنبه‌ها‌ی فرهنگی و گردشگری نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است. 
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع بوده و به تنهایی بیش از 75 درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست. 
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است. 

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو