احداث خط آهن شلمچه ـ بصره برای افزایش ظرفیت صادرات ضروری است

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی احداث خط آهن شلمچه به عراق را در راستای افزایش ظرفیت صادرات ضروری دانست و گفت: راه آهن شلمچه ـ بصره از پروژه های مهم و راهبردی مناطق آزاد کشور است که اجرای آن زمینه افزایش صادرات را فراهم می کند.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، مرتضی بانک شامگاه جمعه در جلسه ستاد اربعین که با حضور رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری در پایانه مرزی شلمچه برگزار شد افزود: احداث خط آهن شلمچه به بصره از طرح های زیربنایی و اساسی به شمار می رود که ظرفیت قابل توجهی را برای صادرات کشور فراهم می کند.
وی با اشاره به به انعقاد تفاهم نامه بین ایران و عراق برای اجرای این طرح گفت: مناطق آزاد برای اجرای این طرح آمادگی کامل دارد و پس از انعقاد تفاهم نامه این پروژه راهبردی وارد فاز اجرایی می شود.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: در صورت موافقت وزارت راه، شورای عالی مناطق آزاد آمادگی دارد بعنوان مجری و با مشارکت سرمایه گذار خصوصی این طرح را اجرایی کند.
مرتضی بانک تصریح کرد: ایجاد این مسیر ریلی، توسعه رفت و آمدهای بین المللی را در پی خواهد داشت ضمن اینکه با اجرای این مسیر ریلی ساماندهی مسیر تردد اربعین در محدوده 90 متری اجرایی می شود که این روند باعث تسهیل در رفت و آمد زائران می شود.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و اقتصادیکشور روز جمعه از مرز بین المللی شلمچه دیدن کرد.
گذرگاه مرزی شلمچه در 15 کیلومتری خرمشهر قرار دارد. 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو