برگزاری جشنواره ملی فرهنگ و هنر ایرانی با شعار "ایران سرزمین من" در تهران

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان تجلی وحدت ملی و حفظ هویت قومی، فرهنگی، و تاریخی می باشد مردم این استان همواره در تاریخ ثابت نموده اند که مظهر غیرت ملی و پاسداری از وطن می باشد، گفت: جهت ترویج و آشنایی با فرهنگ های مختلف کشورمان جشنواره اقوام ایرانی با شعار ایران سرزمین من در هفته پایانی آبان ماه 97 (26 تا 30 آبان) با همکاری سازمان و مساعدت دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار می شود.

به گزارش فرینا، "محمداکبر چاکرزهی" با اعلام این خبر افزود: برنامه ها و اهداف برگزاری این جشنواره، تقویت وحدت ملی و انسجام اسلامی، ارتقای تعلق روحی به فرهنگ بومی و حفظ میراث فرهنگی و تاریخی، تقویت وحدت و همدلی درمیان اقوام مختلف هستند.

چاکرزهی گفت: از دیگر اهداف و برنامه های این جشنواره آشنایی دانشجویان و بازدیدکنندگان با فرهنگ، هنر، آداب و سنن مناطق مختلف کشور، برگزاری جشنواره در حوزه موسیقی، صنایع دستی، ورزش های محلی هنرهای بومی و غذاهای محلی و نمایش جاذبه های گردشگری و تاریخی می باشند.

وی افزود: نیاز استان به حضور مؤثر و نمایش پتانسیل ها و ظرفیت های آن و برجای ماندن نامی ماندگار، یاری همه مسئولین و افراد را می طلبد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه گردشگری یکی از بهترین راههای آشنایی با فرهنگ یک قوم می باشد و سبب رشد اجتماعی و رونق اقتصادی استان خواهد شد افزود: از اهداف اصلی برنامه این است که در فرصت فراهم آمده جاذبه های  و مکان دیدنی استان معرفی گردند.

چاکرزهی گفت: در همین راستا نسبت چاپ پوستر دو زبانه فارسی و انگلیسی برای معرفی مناطق گردشگری استان، تهیه و پخش فیلم و تصاویر از مناطق گردشگری به صورت پیوسته در غرفه اصلی، توزیع سی دی های مستند از مناطق گردشگری و استارت آپ هایی با دوره های بومگردی موجود و محتوای استان اقدام شده است.

وی افزود: در بخش فرهنگی، هنری و تاریخی نیز برنامه هایی مانند، تهیه صنایع دستی به همراه معرفی مختصر آنها، اجرای گروههای موسیقی زابلی و بلوچی، پیشنهاد اجرای گروه موسیقی آدینک، چاپ پوسترهای دوزبانه معرفی شهدای استان و معرفی تاریخ استان و قوم نیز پیش بینی شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: شیر محمد اسپندار تنها دونلی نواز جهان در برنامه افتتاحیه برنامه اجرا خواهندکرد و همچنین کارگاههای ساخت ساز و آثار هنری مربوط به استان جهت نمایش حصیربافی، سوزن دوزی و سفال گری راه اندازی خواهد شد.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو