بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در هفت ماه امسال 130 میلیون دلار صادرات و 30 میلیون دلار واردات داشته ایم.

به گزارش فرینا، محسن نریمان در جمع اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: در 12 ماه سال گذشته 138 میلیون دلار صادرات داشته ایم درحالیکه در هفت ماه نخست امسال به رقم 130 میلیون دلار رسیده ایم.
نریمان گفت: 930 هکتار از اراضی کشاورزی در بخش باغی و 70 هکتار از اراضی زراعی ارس زیر کشت رفته و 250 هکتار نیز در این بخش در حال آماده سازی برای کشت است.
وی افزود: سال گذشته 150 هزار تن محصولات کشاورزی تولید شده است و در بخش گلخانه ای نیز تنها یکی از گلخانه های ارس 10 هزار تن گوجه فرنگی و فلفل دلمه تولید و صادرات کرده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در بخش کشاورزی منطقه آزاد ارس 4000 نفر اشتغال ایجاد شده و بزودی با اتمام پروژه های جدید این رقم افزایش می یابد.
نریمان افزود: این منطقه به واسطه رود ارس امکان سرمایه گذاری در بخش تولیدات صنعتی و کشاورزی را دارد و هم اکنون با استفاده از روش های نوین صنعت کشاورزی رونق چشمگیری پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه یکی از عوامل رشد صادرات ارس محصولات گلخانه ای است، گفت: گلخانه های ارس در ایران و خاورمیانه وضعیت مطلوبی داشته و در حال توسعه است.
رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و نماینده مردم مرند و جلفا از شرکت ارس تارلاامین بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور بازدید کردند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو