تمدید مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس تا 4 اسفند

دبیر ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس، گفت: مهلت ارسال آثار تا 4 اسفند تمدید شده است تا گروه های تئاتری از تمام استان های کشور بتوانند آثار خود را برای شرکت در جشنواره ارسال کنند.

به گزارش فرینا، ابراهیم نصیری با اعلام این خبر افزود: یکی از تفاوت های اصلی این دوره از جشنواره، افزایش گستره جغرافیایی است که به صورت سراسری برگزار شده و منطقه آزاد ارس آثار تئاتری از تمام استان های ایران را میزبانی خواهد کرد.
نصیری گفت: بر همین اساس مهلت ارسال آثار تا 4 اسفند تمدید شده است تا گروه های تئاتری از سراسر ایران فرصت بیشتری برای ارسال آثار خود داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: فراخوان این جشنواره در ماه های گذشته منتشر شده است و گروه های تئاتری می توانند فراخوان جشنواره را از سایت arasfz.irدریافت کنند.
دبیر ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس با اشاره به اینکه این جشنواره در دو بخش آیینی و آزاد برگزار می شود، عنوان کرد: در بخش آیینی، نگاه پژوهشی نسبت به آیین ها مورد تاکید دبیرخانه جشنواره بوده و بر همین اساس اولویت انتخاب نمایش ها در بخش آیینی، اجرای آیین های اقوام مختلف با بهره گیری از تکنیک ها، فنون اجرایی نو و بر اساس پژوهش های مستند در این حوزه است.
نصیری تاکید کرد: گروه های تئاتری باید آثار خود را در قالب سی دی و به همراه مدارک مورد نیاز به دبیرخانه این جشنواره به آدرس منطقه آزاد ارس، جلفا، سایت اداری سازمان منطقه آزاد ارس، ارسال کنند.
وی ادامه داد: هر کارگردان می تواند 3 اثر نمایشی را به جشنواره ارسال کند اما بر اساس فراخوان تنها یک اثر از هر کارگردان می تواند به بخش نهایی راه پیدا کند.
دبیر ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس در زمینه داوری آثار ارسالی نیز گفت: آثار ارسالی تا 12 اسفند توسط ایوب آقاخانی، فرزاد تقی لر و اتابک نادری به عنوان داوران بازبینی مورد بررسی قرار گرفته و در این تاریخ آثار راه یافته به مرحله اصلی جشنواره مشخص خواهد شد.
نصیری، اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی ارس طبق روال سال های گذشته از 7 فروردین، مصادف با روز جهانی تئاتر در شهر جلفا از منطقه آزاد ارس، افتتاح و تا روز 10 فروردین 98 برگزار خواهد شد. مراسم اختتامیه این جشنواره نیز در روز 10 فروردین برگزار می شود.
گفتنی است، جشنواره تئاتر خیابانی ارس یکی از برنامه های نوروزی منطقه آزاد ارس است که با حضور گردشگران میلیونی این منطقه برگزار می شود.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو