اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و گردشگری برای مسافران نوروزی در انزلی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر، از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و گردشگری برای میزبانی از مسافران نوروزی در این منطقه خبر داد.

به گزارش فرینا، رییس ستاد خدمات سفر منطقه با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری استان گیلان و شمال کشور تبدیل شده، خاطر نشان کرد: با عنایت به ایجاد و توسعه زیرساخت ها، امکانات و خدمات گردشگری جدیدی که از سوی این سازمان و بخش خصوصی ظرف یکسال گذشته به بهره برداری رسیده و با توجه به اینکه در یازده ماهه سالجاری میزان گردشگران ورودی به منطقه از مرز ۶ میلیون نفر عبور کرده است، پیش بینی می شود شاهد افزایش تعداد گردشگران منطقه در بهار ۹۸ نسبت به سنوات گذشته باشیم.

رضا مسرور گردشگری را از حوزه های مهم فعالیت این سازمان عنوان کرد و حضور گسترده گردشگران در منطقه را موجب رونق اقتصادی عنوان کرد و گفت: در این راستا، ستاد اجرایی خدمات سفر این منطقه باید با برنامه ریزی مناسب در خصوص ارائه خدمات و تسهیلات به گردشگران نوروزی این منطقه اقدام نماید.

مسرور با بیان اینکه احترام، برخورد مناسب و حسن خلق موجب افزایش رضایتمندی گردشگران می شود بر لزوم رعایت این مسائل از سوی اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه و همکاران سازمان تاکید کرد و گفت: پاکیزگی منطقه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که افزایش حضور گردشگر را به دنبال دارد و لازم است در این راستا، حوزه معاونت اجتماعی با افراد و دستگاه های مرتبط همکاری موثری در راستای برطرف سازی نیازها داشته باشد.

وی به برگزاری جشنواره های آئینی و سنتی و نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی در قالب نوروز بازار و بهره گیری از ظرفیت های موسیقی فولکلور گیلانی برای گردشگران اشاره و بیان کرد: تمامی برنامه های فرهنگی، هنری، گردشگری، ورزشی و خدماتی که از سوی سازمان به منظور تسهیل و ایجاد اوقات خوش برای گردشگران نوروزی فرآهم می شود، باید در تمامی محدوده منطقه به اجرا درآید و تنها به فاز تجارت و گردشگری منطقه محدود نباشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی گسترده برنامه های فرهنگی و گردشگری در رسانه های مختلف برای عموم مردم، افزود: در نوروز ۹۸ برنامه های متعدد و متنوعی در حوزه گردشگری از سوی سازمان در منطقه تدوین شده و امیدواریم میزبان خوبی برای گردشگرانی که وارد استان و منطقه می شوند در این ایام باشیم.

بنا بر این گزارش؛ مجید فاتحی جانشین ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد انزلی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش از مصوبات اجرا شده جلسات قبلی این ستاد، به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای میزبانی از مسافران نوروزی پرداخت و از برگزاری چهارمین جشنواره نوروزی ترنم بهار، با رنگین کمانی از فرهنگ و هنر گیلان در ایام نوروز ۹۸ خبر داد.

گفتنی است در این جلسه که به ریاست رضا مسرور در خصوص ارائه خدمات بهینه به گردشگران نوروزی منطقه برگزار شد، علاوه بر اعضای هیات مدیره، مدیران و معاونین سازمان، نمایندگان دستگاه های اجرایی مستقر در منطقه شامل نیروی انتظامی، پلیس راهور، اورژانس، هلال احمر و مرکز بهداشت به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان متبوع خود پرداختند و بر آمادگی برای ارائه خدمات مناسب به مسافران ورودی به منطقه تاکید کردند.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو