نگاه ویژه بنادر غرب هرمزگان به مدیریت بحران و پدافند غیر عامل

با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل و بحران سازمان بنادر و دریانوردی، اقدامات صورت گرفته در راستای اجرایی نمودن اهداف مدیریت بحران در بندرلنگه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش فرینا، با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل و بحران سازمان بنادر و دریانوردی، مدیر و شورای معاونین اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه وضعیت بندرلنگه در تحقق سند راهبردی پدافند غیر عامل به منظور کاهش آسیب پذیری و افزایش پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران مورد سنجش قرار گرفت.
مدیر کل پدافند غیر عامل و مدیریت بحران سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست ضمن مثبت شمردن اقدامات صورت گرفته در زمینه اجرایی کردن پدافند غیر عامل گفت: در سند راهبردی مدیریت بحران که از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به تمامی بنادر ابلاغ شده، رسالت و ماموریت هر یک از قسمت‌ها بر اساس طیف متنوع فعالیت ها در بنادر بر اجرای دوره‌های آموزشی تخصصی در رده‌های مختلف و اجرای تمرین مانور توسط گردهمایی درون و برون سازمانی مشخص شده است.
ابراهیم کریمی شناسایی هر چه بیشتر وظایف پرسنل در شرایط بحران را از جمله نکات مهم برشمرد و افزود: آگاهی هر یک از پرسنل از وظایف فردی در زمان وقوع بحران یک امر مهم برای حصول بهترین نتیجه است که با برگزاری دوره های آموزشی و مانورهای عملیاتی محقق می شود.
وی گفت: راه اندازی یک خط ویژه به شماره 125 در مرکز مخابرات بندرلنگه شرایط را برای اطلاع رسانی حوادث آسان تر می نماید.
کنترل کیفی و کمی تجهیزات و امکانات آتش نشانی و گسترش همکاری ها با سایر سازمان ها از دیگر موارد مورد تاکید مدیرکل مدیریت بحران و پافند غیر عامل سازمان بنادر در این نشست بود.  
در ادامه این نشست، مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه نیز با بیان اینکه که پدافند غیر عامل در بنادر کشور در حوزه های مختلف دریایی و بندری فرآیندی احتیاطی و پیشگیرانه است و می بایست قبل از وقوع بحران صورت گیرد، گفت: طرح پدافند غیر عامل پایدارترین و مناسب‌ترین روش محافظت از منابع سازمان در برابر تهدید و بحران است و برای کاستن از آسیب‌پذیری منابع انسانی، فعالیت‌های زیر بنایی، خدمات‌رسانی عمومی و تسهیل در امور بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان یک عامل حیاتی است.
محمود صابری ضمن تشریح عملکرد کمیته بحران بندرلنگه افزود: کمیته بحران و پدافند غیر عامل بنادر غرب هرمزگان با برگزاری مانورهای مختلف در سطوح مختلف نظیر مانورهای دوره ای درون سازمانی یا مانور ملی اطفای حریق با مشارکت های ارگان های مختلف در ستاد بحران شهرستان بندرلنگه و همچنین انجام دوره های آموزشی عمومی و پیشرفته در پیاده سازی سند چشم انداز مدیریت بحران گام برداشته است و با بازدید های مستمر از اماکن و بازرسی محوطه ها و تجهیزات برنامه های پیشگیرانه را مدنظر قرار داده است. 


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو