تمدید پروانه اقامت بیش از یک هزار اتباع خارجی در کیش

پروانه اقامت یک هزار و 39 نفر از اتباع خارجی در سه ماه نخست سال 96 به منظور تفریح و گردشگری، شرکت در همایش و کار به جزیره کیش سفر کرده بودند، تمدید شد.

به گزارش فرینا، به نقل از ایرنا جزیره کیش؛ پس از بررسی مدارک در اداره امور اتباع خارجه سازمان منطقه آزاد کیش، تعداد 656 فقره پروانه اقامت صادر، یک هزار و 39 پروانه تمدید و یک هزار و 504 پروانه اقامت تجدید و 443 فقره پروانه اقامت غیر مجاز ابطال شده است.
اتباع خارجی برای ورود مستقیم به منطقه آزاد کیش از طریق مبادی ورودی و خروجی مجاز، نیاز به اخذ قبلی روادید ندارند و در صورتی که قصد اقامت بیش از 14روز در کیش را داشته باشند، نیاز است حداکثر تا روز دهم با مدارک مورد نیاز به دفتر امور اتباع خارجه سازمان منطقه آزاد کیش واقع در ساختمان کیش ایر مراجعه کنند.
در همین راستا، مسئولان این اداره جهت پاسخویی به 337 نفر از مراجعان برای اخذ راهنمایی و در صورت لزوم هماهنگی با ادارات ذیربط، همکاری کردند.
همچنین تعداد 31 نفر از اتباع خارجی آمایش شده سرزمین اصلی در جزیره کیش اعلام حضور کردند.
اداره اتباع امور خارجی سازمان منطقه آزاد کیش و ماموران نیروی انتظامی هر ماهه از محیط کاری شرکت ها و پروژه های عمرانی که از اتباع خارجی استفاده می کنند، بازدید به عمل می آورند و در صورت مشاهده کارگر خارجی غیر مجاز و بدون پاسپورت بر اساس مقررات و جرایم وزارت کار و امور اجتماعی پروانه کار آنها ابطال می شود.
کارفرمایان این اتباع خارجی روز اول به 180 هزار تومان جریمه نقدی و در صورت تکرار بکارگیری دوباره کارگران غیر مجاز به ازای هر روز این جریمه 10 برابر می شود و در صورت تداوم این کار، کارفرمایان متخلف به شش ماه حبس محکوم می شوند.
اتباع خارجی ساکن کیش از کشورهای افغانستان، پاکستان، هند، ترکیه، فیلیپین، ازبکستان، انگلستان و چین در پروژه های عمرانی، شرکت های نفتی، بندری و سایر شرکت ها به فعالیت مشغول هستند.


 

برچسب ها : منطقه آزاد کیش
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو