افزایش رشد صادرات کالا در منطقه ویژه بندر آستارا

در نشست بررسی عملکرد صادرات بندر آستارا، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد 76 درصدی صادرات و همچنین افزایش 2 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا خبر داد.

به گزارش فرینا، حسین چراغی در خصوص بندر نوپا و در حال توسعه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 120 هزار تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است.

چراغی گفت: در سال جاری 30 درصد از کل تخلیه و بارگیری بندرآستارا، مربوط به کالای صادراتی می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 76 درصد رشد را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه رشد فزاینده صادرات کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بیانگر رونق حجم کالای صادراتی غرب کشور از طریق دریا است افزود: پیش بینی می شود تا انتهای سال جاری این روند با رشد و شتاب بیشتری ادامه یابد.

در این نشست مسئول منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، افزایش تنوع کالاها را یکی دیگر از تحولات و تغییرات در حجم صادرات و واردات بندر آستارا دانست و گفت: واردات کالاهایی مانند گندم، جو، فلزات، کانتینر و همچنین صادرات مواد معدنی،کالای ساختمانی، لوازم و سموم شیمیایی نشان از آماده شدن زیر ساختهای لازم از این بندر است.

وی افزود: برای تخلیه و بارگیری کالاها هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو