برای نخستین بار در بنادر کشور انجام شد؛

بارگیری بزرگترین محموله قیر صادراتی در بندر امام خمینی (ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)، از بارگیری بزرگترین محموله قیر صادراتی به وزن 44 هزار تن در بندر امام برای نخستین بار در بنادر کشور خبر داد.

به گزارش فرینا، عادل دریس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: بزرگ‌ترین محموله قیر صادراتی کشور به میزان 44 هزار تن اردیبشهت ماه امسال با هدف ارسال به بازار‌های جهانی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام بارگیری شد.

دریس افزود: این محموله به وزن 44 هزار تن با استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته در پایانه‌های اختصاصی تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی این مجتمع بزرگ بندری بارگیری شده است.

وی اظهار داشت: برنامه‌ریزی دقیق و اعمال نظارت لازم از سوی نیرو‌های عملیاتی مجرب در حوزه‌های بندری و دریایی و هماهنگی مطلوب با صاحب کالا موجب شده که عملیات پهلودهی این کشتی و بارگیری این محموله بزرگ قیر در شرایط و سرعت مطلوبی انجام شده و رکورد عملیاتی قابل قبولی در زمینه بارگیری این نوع محمولات به ثبت برسد.

به دنبال برخورداری مجتمع بندری امام خمینی (ره) از زیرساخت، امکانات و تجهیزات مناسب برای بارگیری و تخلیه انواع فرآورده‌های نفتی، بازرگانان و صاحبان کالای مختلفی از این امکانات این بندر به عنوان مبدأ حمل دریایی کالا‌های خود بهره می‌برند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو