دهم مرداد؛ رونمایی از پلاک جدید خودروهای مناطق آزاد در قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: پلاک جدید وسایل نقلیه موتوری شماره گذاری شده مناطق آزاد کشور دهم مرداد با حضور مقامات پلیس راهور ناجا، مسئولان پلیس راهور هرمزگان ومسئولان پلیس راهور مناطق آزاد کشور در قشم رونمایی می شود.

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی اعلام کرد: قشم به عنوان پایلوت طرح ملی تعویض پلاک و شماره گذاری بین مناطق آزاد کشور میزبان مراسم رونمایی از نخستین پلاک ویژه وسایل نقلیه موتوری مناطق آزاد هفتگانه خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه پلاک هر منطقه آزاد با آرم ویژه همان منطقه بر روی خودروها نصب می شود، افزود: پلاک های جدید وسایل نقلیه موتوری مناطق آزاد کشور در سیستم پلیس راهور ناجا، ثبت  و در صورت داشتن تخلف، در سیستم اجرائیات پلیس راهور نیز ثبت خواهد شد.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، ابعاد، ترکیب بندی اعداد و کاربری شماره مربوط به وسایل نقلیه مناطق آزاد کشور به دو زبان فارسی و انگلیسی در وسط صفحه پلاک تنظیم شده و در سمت چپ صفحه نیز علاوه بر نصب نشان پرچم جمهوری اسلامی ایران، آرم هر منطقه به عنوان نشانگر پلاک مناطق آزاد درج شده است.
وی تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد قشم طی دو سال گذشته نشست های متعددی با مقامات ناجا برای ثبت ملی پلاک مناطق آزاد کشور انجام داده و خوشبختانه پس از طی مراحل مختلف، موفق به کسب موافقت ملی این طرح شد و قرار است طی روزهای آینده با حضور مقامات پلیس راهور ناجا، مقامات استان هرمزگان، نمایندگان مناطق آزاد کشور و دیگر مسئولان، از نخستین پلاک ملی مناطق آزاد کشور در قشم رونمایی شود.
بنا به این گزارش، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم علاوه بر پیگیری ثبت ملی پلاک خودروهای مناطق آزاد کشور، ضمن رایزنی با مقامات گمرک ایران موفق شد در فروردین ماه گذشته مجوز خروج خودروهای این منطقه به مدت یک ماه را کسب کند.
رایزنی های مجدد حمیدرضا مومنی و چند تن از نمایندگان مردم قشم و کیش در مجلس شورای اسلامی با مقامات گمرک ایران موجب آزاد سازی مجدد خروج خودروها از مناطق آزاد قشم، کیش و چابهار شد و با ثبت ملی پلاک جدید وسایل نقلیه مناطق آزاد کشور، پیش بینی می شود روند خروج خودروهای پلاک مناطق یاد شده برای سفر یک ماهه به نقاط مختاف ایران، در طول سال ادامه داشته باشد.
جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت و حدود 140 هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از شهرستان های استان هرمزگان و بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران واقع شده است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو