چهارشنبه 1 خرداد 1398

ارائه گزارش 34 ماه خدمات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به معاون وزیر خارجه کشور

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم سرفصل بخشی از خدمات 34 ماهه حمید رضا مومنی در مقام رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان را در آئین گشایش دفتر صدور الکترونیکی ویزا در فرودگاه بین المللی قشم، به اطلاع حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه رساند.


به گزارش فرینا، مرتضی شیخ زاده در این آئین اعلام کرد: بعضی از خدمات ارائه شده به مردم قشم طی مدت 34 ماه گذشته از جمله در بحث آبرسانی، راه سازی و خدمات فرهنگی و آموزشی از مجموع خدمات دوران 25 ساله ایجاد منطقه آزاد در این جزیره است که در گزارش عملکرد 100 روزه این سازمان کلیه این اقدامات شرح داده شده است.
او از آبرسانی به همه روستا های 67 گانه جزیره به جز 4 روستا که آنهم تا دهه مبارک فجر محقق خواهد شد به عنوان نهضت بزرگ آبرسانی به مردم مهربان جزیره نام برد.
شیخ زاده از زیرسازی 70 کیلومتر بزرگراه، 300 کیلومتر آسفالت جاده ای، طرح توسعه فرودگاه بین الملی قشم، ساخت 12 کمپ پارک به دستور مستقیم رئیس جمهوری ویژه مسافرانی که توان استفاده از هتل ندارند، توسعه اسکله های بهمن و کاوه، مشارکت در سه طرح عظیم شهرک سازی مدرن در ابعاد 98، 74 و 65 هکتاری در شهر قشم به عنوان بخشی از اقدامات عمرانی این دوران نام برد.
به گفته وی، یکی از بزرگترین خدمات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه نفت و انرژی، برنامه ریزی برای خاموش کردن فِلِر گاز میدان گورزین و جلوگیری از هدر رفت سالانه  سه هزار میلیارد ریال سوخت است که در دهه فجر محقق خواهد شد.
شیخ زاده اعلام کرد: طی این مدت تمام تجهیزات مورد نیاز مدارس روستایی از جمله کولر، آبسردکن، میز، نیمکت و صندلی و در بعضی مدارس تخته های هوشمند و همچنین ترمیم و بازسازی مدارس در شهرها و روستاها انجام شده است.
او از راه اندازی سینمای خلیج فارس در این دوره و به نمایش گذاشتن فیلم های روز ایران و همچنین برنامه ریزی برای نمایش فیلم های جشنواره دهه فجر به عنوان بخش دیگری از خدمات فرهنگی حمید رضا مومنی در 34 ماه گذشته نام برد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم از افزایش میزان صادرات محصولات تولیدی از جمله سیمان، شمش روی، سیگار، شیلات، خوراک دام و نمونه های دیگر تولیدات صنعتی به کشورهای مختلف هم به عنوان دستاوردهای توسعه ای قشم در دوره جدید اداره سازمان منطقه آزاد در قشم یاد کرد. 
وی از همکاری سازمان منطقه آزاد قشم با شرکت موج برای سوخت رسانی به هواپیماهای عبوری از فراز آسمان این منطقه هم به عنوان دیگر اقداماتی نام برد که با اجرای آن در آینده نزدیک به اقتصاد این جزیره کمک خواهد شد.
شیخ زاده همچنین اظهار کرد: بزرگترین سایت انرژی خورشیدی با توان تولید 10 مگاوات برق توسط سرمایه گذار ایتالیایی با جدیدت در این جزیره در حال احداث است و در کنار آن شاهد سرمایه گذاری بومیان جزیره برای ایجاد بزرگترین مزرعه پرورش میگو و ماهی در قفس در این منطقه هستیم.
او با اعلام اینکه تا پیش از فروردین امسال تعداد واحدهای صنعتی فعال در قشم به 100 واحد می رسد، افزود: با 4 هزار میلیارد  ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و راه اندازی 74 واحد تولیدی که بیشتر انها با محوریت محصولات صادراتی می باشد، شمار واحدهای فعال صنعتی قشم به 174 واحد رسیده است.
راه اندازی گردشگری حلال در قشم و انتخاب جزیره هنگام برای این حوزه هم از دیگر موضوعاتی بود که مدیرکل روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان بخش دیگری از خدمات حمید رضا مومنی به عنوان مدیرعامل این سازمان در راستای تقویت حوزه اقتصادی مردم این منطقه از آن یاد کرد.
بنا به این گزارش، دفتر صدور الکترونیکی ویزا در فرودگاه بین المللی قشم شب گذشته با حضور حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه، فریدون همتی استاندار هرمزگان، حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فرماندار قشم و جمع دیگری از مقامات استانی و شهرستان قشم در این جزیره افتتاح شد.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو