سیستان و بلوچستان دژ اقتصادی و امنیتی کشور است

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آینده بسیار خوبی در انتظار منطقه آزاد چابهار است، گفت: سیستان و بلوچستان دژ اقتصادی و امنیتی کشور است و از ظرفیت بسیار بالایی برای تعامل با دنیا برخوردار است و به طور حتم بهره برداری از قابلیت‌های مختلف چابهار می‌تواند برای حل مشکلات اقتصادی کشور کارساز باشد.

به گزارش فرینا، دانیال محبی در سفر به بندر چابهار افزود: با توجه به رویکردهای سازمان بنادر و دریانوردی شاهد تحول در بندر شهید بهشتی چابهار هستیم و باید بدانیم که رونق اقتصادی در این منطقه فعالیتی ضروری برای کشور به شمار می‌رود.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: چابهار علاوه بر داشتن موقعیتی استراتژیک و ظرفیت‌های توریستی از غنای بالای در حوزه کانی و معدن برخوردار است.
محبی با اشاره به اینکه امضای قرارداد ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی و تفاهم نامه احداث و بهره برداری از کارخانه تصفیه شکر در بندر شهیدبهشتی چابهار، دو پروژه بسیار مهم برای منطقه هستند، گفت: باید از ظرفیت کانی‌های موجود در منطقه استفاده کنیم و اگر بتوانیم در اکتشافات موفق عمل کنیم قطعا شرایط مطلوب تری را پیش رو خواهیم داشت.
وی افزود: باید زیرساخت‌های حمل و نقلی بیشتری را ایجاد کنیم و با تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی زمینه اشتغال زایی برای جوانان را رقم بزنیم.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو