اخبار اقتصادی

تشریح اقدامات و سیاست های دولت در زمینه تامین مالی، بازار سرمایه

وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در برنامه زنده «نگاه یك» شبكه اول سیمای جمهوری اسلامی به تشریح اقدامات و سیاست های دولت در زمینه تامین مالی، بازار سرمایه، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی و .. در سالجاری پرداخت.

بدنبال ایجاد شرلیط پایدار در بازار سرمایه هستیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره بازار سرمایه اظهار داشت: خوشبختانه با تصمیماتی که اخیرا  در شورای عالی بورس گرفته شده، یکسری عوامل محرک تقاضا را به جریان انداخته و تقویت کردیم و از این بابت باید شرایط تداوم داشته و پایدار باشد.

بانك كشاورزی بهبود ساختارها و افزایش كارایی را در اولویت اول خود قرار دهد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجمع عمومی عادی سالانه بانک کشاورزی ضمن اشاره به نقش و ماهیت متفاوت بانک کشاورزی از نظر ذینفعان و مشتریان و اهداف و ماموریت های این بانک و قدردانى از فعاليت هاى اين بانك در حمايت مالى از بخش كشاورزى، خواستار بهبود فرآیندها به ویژه تسریع در جهت دیجیتالی کردن امور و هوشمند سازی بانک کشاورزی شد. 

دژپسند در نامه ای گزارشی از اقدامات وزارت اقتصاد را به رییس مجلس ارائه داد

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی نامه ای گزارش اهم اقدامات وزارت اقتصاد در جهت عبور از فشارهای حداکثری دشمن و به حداقل رساندن تبعات منفی آن را به استحضار رئیس مجلس رساند.

دستور اکید رییس جمهور برای پیگیری تسویه مطالبات نظام بانکی از دولت

وزیر امور اقتصادی و دارایی از دستور اکید رییس جمهور برای پیگیری تسویه مطالبات نظام بانکی از دولت خبر داد.

کاهش عوامل حاشیه ای موثر بر نوسانات بازار سرمایه

وزیر امور اقتصادی و دارایی، ظهر روز (چهارشنبه 21 آبان)، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به نوسانات بازار بورس، اظهار داشت: نوسان در ذات بازار سرمایه و بازار سهام است. به عبارت دیگر این بازار عمدتا مبتنی بر رفتار تقاضا و عرضه کنندگان سهام است و  دولت با قواعدی که تعریف می کند، سعی می کند این نوسانات به سمتی برود که شاخص ها و فعالیت ها به یک بازار پایدار و در حال رشد تبدیل شود.

ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی گرمسار برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار قابل توجه است

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: تکمیل منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در استان سمنان فرصت مناسبی برای رونق تولید و کسب و کار و افزایش اشتغال است و برای رفع مشکلات آن تلاش می‌شود.

ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه از گمرکات کلید خورد

معاون فنی گمرک تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای ترخیص کالاهای اساسی، ضروری و مواد اولیه تولید را به همراه ضوابط به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.

تصویب صورت های مالی منتهی به 29 اسفند سال 1398 در مجمع عمومی عادی سالانه بانک ملی ایران

مجمع عمومی عادی سالانه بانک ملی ایران برای دوره مالی منتهی به 29 اسفند سال 1398 با حضور  کلیه اعضا و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار و  طی آن صورت های مالی بانک به تصویب رسید.

6 تصمیم ویژه برای ترخیص کالای اساسی و مواد اولیه از گمرک

پیرو مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، شش تصمیم ویژه برای ترخیص کالاهای اساسی، ضروری و مواد اولیه در بنادر و گمرکات گرفته شد.
1 - 10 of 922

آخرین اخبار آرشیو