اخبار اقتصادی

بازار سرمایه، در سایه توجه مقامات عالی کشور، می تواند نقشی طلایی در اقتصاد ایفا کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به دستاوردهای اخیر بازار سرمایه، بر این نکته تاکید کرد که بازار سرمایه، در سایه توجه مقامات عالی کشور، می تواند نقشی طلایی در اقتصاد ایفا کند.

شرکت های حقوقی‌ وابسته به دولت، خرید و فروش سهام خود را با پایداری بورس هماهنگ کنند

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه اخیر هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه، دولت و حکومت با کمک و همراهی همه قوای کشور مجموعه ای از تصمیمات را اتخاذ کرده اند،  تا بتوان از بازار سرمایه صیانت کرد، برخی از این تصمیمات مهم را مورد تاکید قرار داد.

تاسیس بورس بین الملل کیش تا اوایل آبان

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از راه اندازی بورس بین الملل کیش تا اوایل آبان امسال خبر داد.

رشد چشمگیر بازار سرمایه در یك سال اخیر، یك فرصت طلایی برای نظام بانكی كشور

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در مراسم شصت و نهمین سالگرد فعالیت بانک صادرات ایران با اشاره به تعمیق بازار سرمایه طی یکسال اخیر، رشد چشمگیر این بازار را یک فرصت طلایی برای نظام بانکی کشور؛ بویژه در زمینه واگذاری دارایی های مازاد و اموال راکد خود خواند.

رشد ۱۰۰ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری سرمایه‌گذاری در منطقه آزادچابهار

رشد ۱۰۰ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار در پنج ماه امسال در مقایسه باسال گذشته نوید دهنده افزایش اشتغال و تولید و تحقق شعار محوری جهش تولید است.

بورس بین‌الملل دستاوردی مهم در تاریخ فعالیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران

طرح و پیگیری تاسیس بورس بین الملل در ایران از سال ۱۳۹۶ به صورت جدی آغاز شد و پس از انجام مطالعات مورد نیاز و و تصویب آیین نامه تاسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد و ترکیب سهامداران داخلی و جلب موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار امروز منتظر تکمیل ترکیب نهایی سهامداران داخلی و خارجی است تا در آینده ای نزدیک اجرایی شود.

آغاز پذیره نویسی دارا دوم

وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه خبری تیتر امشب شبکه خبر سیما اعلام کرد: از روز چهارشنبه (99/6/5) پذیره نویسی دارا دوم آغاز می شود و از مردم عزیز دعوت می كنیم از این فرصت كه با هدف توزیع بهینه ثروت بین آحاد مردم صورت می گیرد به خوبی استفاده كنند؛ عرضه سهام دولت در شرکت ها از طریق صندوق های قابل معامله در بورس(etf)، با توجه به مجوز های دریافتی از دولت، تا آخر سال ادامه خواهد یافت.

جزییات پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (etf) "پالایشی یكم"

سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه ای زمان شروع و جزییات پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (etf) "پالایشی یکم" را اعلام کرد.

شرط موفقیت تشکیل بورس بین‌الملل در ایران/ جلب اعتماد سرمایه‌گذاران داخلی پیش شرط جلب سرمایه‌گذاران خارجی

مشاور سرمایه گذاری و کارشناس بورس گفت: به شرط اینکه مسیر‌ها و راهکار‌های روشن و قابل اجرا و سهلی برایش در نظر گرفته شود و فرایند‌های پر و پیچ و خم صدور کد و پذیرش ارز‌ها و سهام مختلف و ایجاد ابزار‌های سرمایه گذاری جدید، مانع عملیاتی شدن و مشارکت گروه‌های مختلف در آن نشود بورس بین‌الملل می‌تواند در مناطق آزاد موفق باشد.

دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با وزیر امور اقتصادی و دارایی

محمد ولی روزبهان مدیرعامل سازمان با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در دفتر وزیر، دیدار و در خصوص مسائل منطقه متبوع خود، به گفتگو پرداخت.
1 - 10 of 900

آخرین اخبار آرشیو