اخبار اقتصادی

تصویب دستورالعمل انتشار گواهی صرفه جویی انرژی در شورای عالی بورس

وزیر امور اقتصادی و دارایی در آخرین توییت خود از عمل به وعده داده شده به بخش خصوصی و تصویب دستورالعمل انتشار گواهی صرفه جویی انرژی در شورای عالی بورس خبر داد.

عزم جدی دولت برای ترمیم روابط با بخش خصوصی

جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان بخش خصوصی برگزار شد.

اجازه بازگشت انحصارگران به چرخه تأمین كالای اساسی مردم را نمی دهیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تصمیم دولت برای حذف ارز ترجیحی، منجر به حذف سودجویان و انحصارگران از چرخه تأمین کالای اساسی می شود، تأکید کرد که دولت اجازه بازگشت این افراد به چرخه مزبور را نخواهد داد.

سرعت موتور های تورم زا در حال كاهش است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تلاش ها و اقدامات انجام گرفته از سوی دولت برای کنترل موتور های تورم زا در جامعه تأکید کرد، سرعت این موتور ها در حال کاهش است.

بررسی راهكارهای مهار تورم و حل چالش های اقتصادی كشور

جمعی از اقتصاددانان مطرح کشور در نشستی با حضور دکتر محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور و دکتر خاندوزی وزیر اقتصاد راهکارهای مهار تورم، رشد اقتصادی و حل چالش های اقتصاد کشور را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

غفلت از ارتباط علم و حكمرانی، ما را در تحریم به روزمرگی كشاند

وزیر اقتصاد با اشاره به نحیف شدن پیوند نهادی میان سیاستگذاری و علم و پژوهش در سال های گذشته تاکید کرد: ثمره این غفلت آن بود که کشور در عرصه حکمرانی اداری خود در سال های پس از تحریم به شدت متمرکز بر مسائل کوتاه مدت و روزمره خود شد.

مخالفت دولت سیزدهم با واگذاری شركت های دولتی در قالب رد دیون

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم با واگذاری شرکت های موفق دولتی در قالب رد دیون مخالف است، از رایزنی دولت با سران دو قوه دیگر مبنی بر چگونگی اجرای تکالیف بودجه ای در این خصوص به نحوی خبر داد که دارای کمترین آثار منفی باشد.

انتظار حل چالش های اولویت دار استانها از طریق تقویت تمركز مدیریتی این مناطق

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان تأکید کرد؛ تمرکز مدیریتی شهرستان ها باید به گونه ای برای اجرای مصوبات سفر انجام گیرد که وقتی یک تا دو سال آینده مصوبات را بررسی می‌کنیم، ببینیم چالش های اولویت دار منطقه حل شده است.

دولت به دنبال ثبات اقتصادی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی و نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان خوانسار در بیست و پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به استان اصفهان در جلسه شورای اداری شهرستان خوانسار با اشاره به اینکه کشور در شرایطی به لحاظ اقتصادی به سر می برد که وارث دوره ای از تقلیل های اقتصادی بوده و به دلایل و بهانه های مختلف عقب افتادگی دارد گفت: دولت تصمیم به ثبات اقتصادی دارد و می خواهد افسار تورمی که در تابستان سال گذشته به وجود آمده را بکشد.

رهایی تولید از فشار مهمترین دستاورد حذف ارز ترجیحی

وزير امور اقتصاد و دارايي گفت: توليد در سايه ارز ترجيحي تحت فشار بود و سال‌هاي گذشته بايد اين ارز از نظام اقتصادي كشور رخت بر مي‌بست.
1 - 10 of 1092

آخرین اخبار آرشیو