اخبار اقتصادی

منطقه آزاد مازندران می‌تواند الگوی موفق مناطق آزاد نسل دوم شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: ظرفیت منطقه آزاد مازندران برای اینکه تبدیل به یک الگوی موفق و از نمونه‌های خوب مناطق آزاد نسل دوم شود، بسیار بالا است.

دومین گام در اجرای پروژه‌های توافق 25 ساله ایران و چین برداشته شد

وزیر اقتصاد برگزاری کمیسیون مشترک ایران و چین در پکن را نخستین گام در اجرای پروژه‌های توافق 25 ساله ایران و چین برشمرد و گفت: در دومین گام مجموعه دیگری از توافقات بر روی پروژه های مشخص در بین بخشهای دولتی وزارتخانه های متناظر ایران و چین برقرار شد و بر روی جزئیات اجرای پروژه ها هم توافق صورت گرفت.

عملیاتی ترین مرحله توافقات ایران و چین كلید خورد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عملیاتی ترین مرحله تعاملات ایران و چین در سفر معاون اول رئیس جمهور به شانگهای کلید خورد.

پاسخگویی و شفاف‌سازی حداكثری روابط عمومی وزارت اقتصاد در نیمه نخست امسال

هشتمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد؛ لزوم کار جمعی در راستای جهاد تبیین، ارائه کارنامه عملکرد روابط عمومی این وزارتخانه در شفاف سازی و پاسخ به شبهات از مهمترین مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

اقدامات دولت در حمایت از سرمایه‌گذاری و هدایت سرمایه به سمت توسعه پایدار

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از هدایت سرمایه‌گذاری خارجی به‌سمت اجرای طرح‌های مبتنی بر توسعه پایدار، از ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور استقبال می کند و تمام تلاش خود را در جهت ترویج و حمایت از سرمایه گذاران بر اساس ضوابط قانونی موجود انجام می دهد.

دیدار وزیر اقتصاد با دبیركل آنكتاد

وزیر اقتصاد در جریان شرکت در مجمع جهانی سرمایه‌گذاری (WIF) با دبیرکل آنکتاد دیدار و گفت و گو کرد.

ثبت ركوردهای جدید در تولید ناخالص داخلی با تداوم رشد اقتصادی / كاهش معنادار تورم نقطه به نقطه در شهریور

سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به ثبت بالاترین رقم تولید ناخالص داخلی کشور در سال 1401 تاکید کرد: بنابراین از سال 1401 به بعد، هر میزان رشد اقتصادی مثبت، رکورد جدیدی در میزان تولید ناخالص داخلی کشور را رقم می زند.

اقتصاد كشور در مسیر خوداتكایی و پیشرفت است

رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: «تعداد قابل توجّهی از شاخصهای اقتصاد کلان، رشد را نشان میدهد، پیشرفت را نشان میدهد، تغییرات مثبت را نشان میدهد. البتّه تا مسائل مربوط به اقتصاد کلان برسد به معیشت مردم و زندگی مردم یک مقداری فاصله وجود دارد؛ یعنی زمان باید بگذرد.

فراخوان مشارکت در تاسیس بورس بین‌الملل مناطق آزاد کشور منتشر شد

فراخوان دعوت به مشارکت در تاسیس بورس بین‌الملل مناطق آزاد کشور منتشر شد.

آغاز فصلی نو برای افزایش تعاملات مناطق آزاد ایران و فوجیان چین

طی نشست مسئولان و فعالان اقتصادی استان «فوجیان» کشور چین و مدیران عامل مناطق آزاد ایران، توانمندی ها، ظرفیت ها و فرصت های همکاری های دو جانبه، بین طرفین ارائه شد.
1 - 10 of 1223

آخرین اخبار آرشیو