اخبار اقتصادی

تاکید دژپسند بر ضرورت رعایت جدی پروتكل های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با ویروس كرونا در استان اصفهان

بیست و هفتمین جلسه ستاد مدیریت بیماری های کرونای استان اصفهان با حضور فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، و وزیر معین استان اصفهان در امر مقابله با ویروس کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

تصویب بیش از 300 میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد انزلی و چابهار

در دویست و چهل و دومین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی، ضمن بررسی گزارشات و چالش های سرمایه گذاری خارجی در کشور، بیش از 40 پروژه سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد چابهار و انزلی بررسی و به تصویب رسید.

یكی از نقش های مهم بازار سرمایه، مردمی كردن اقتصاد و كمك به شكل گیری اقتصاد عدالت بنیان است

وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای عالی بورس، در مراسم تکریم شاپور محمدی و معارفه حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: سهم بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد کشور باید با برنامه ریزی و تدبیر و استفاده از ظرفیت های اقتصاد کشور ازجمله مولدسازی املاک و دارایی های دولتی، به 50 درصد افزایش یابد.

تاکید اتحادیه اقتصادی اوراسیا بر غیر منطقی بودن تحریم های امریکا علیه ایران

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در تماسی تلفنی با اندری اسلپنیکوف وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیایی گفتگو نمود.

ارائه برنامه های جامعه برای حضور بازار سرمایه، در تامین مالی بنگاه های تولیدی به منظور تحقق «جهش تولید»

وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس شورای عالی بورس از تعلیق تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار بر اساس جمع بندی اعضای شورای عالی بورس خبر داد.

در سال 98 عملكرد وزارت امور اقتصادی و دارایی قابل قبول بوده است

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: در سال 98 عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی قابل قبول بوده است و دولت توانست بدون استقراض از بانک مرکزی رقم 432 هزار میلیارد تومان برای بودجه کشور که در جلسه سران قوا 386 هزار میلیارد تومان تعیین شده بود، را محقق کند.

برای مواجهه با تبعات کرونا نیازمند برنامه‌های جدید اقتصادی هستیم

معاون اول رییس جمهور با اشاره به تبعات و آثار ویروس کرونا بر سلامت مردم و پیامد‌های اقتصادی و اجتماعی آن گفت: مهمترین وظیفه وزارت اقتصاد و دارایی تدوین سیاست‌های متناسب با این شرایط برای کاستن از فشار‌های اقتصادی بر مردم و بنگاه‌های آسیب دیده است.

دور جدید همکاری‌های ایران و ترکیه برای 24 ساعته شدن فعالیت گمرکات / پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند

رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر خزانه داری ترکیه در یک گفت‌وگوی تلفنی، با ابراز خرسندی از گام‌های موثری که در روند توسعه و تسهیل همکاری‌های اقتصادی دو کشور برداشته شده، اعلام آمادگی کردند که با رعایت تمام شرایط و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گمرکات دو کشور می‌توانند 24 ساعته در خصوص نقل و انتقال کالاها همکاری کنند.

«جهش تولید»، دروازه نوین به روی صادرات هرمزگان

حرکت در مسیر نوین «جهش تولید» نیازمند تحقق «رونق تولید» است و رسیدن به این مهم در حوزه صادرات و شکوفایی اقتصادی بوده که استان هرمزگان در مسیر راهبردی تولید و صادرات کالاهای صادرات محور است.

رویکرد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی در سال جهش تولید

امسال با تدبیر رهبر معظم انقلاب به نام «جهش تولید» نامگذاری شده است، این مهم در ادامه نامگذاری سال های پیش، برنامه ای بلند مدت و هدفدار بوده که حرکت در این مسیر می‌تواند کشور را به نقطه مطلوب خود نزدیک کند.
31 - 40 of 860

آخرین اخبار آرشیو