اخبار اقتصادی

سرعت فرآیند ترخیص و بارگیری كالا در بنادر روان تر شده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بوشهر و در جمع خبرنگاران با اشاره بر سیاست‌های رونق تجارت اظهار داشت: خوشبختانه به‌رغم همه محدودیت‌هایی که برای جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده‌اند تجارت خارجی ما امسال در مجموع وضعیت قابل قبولی داشته است.

بررسی رفع موانع اقتصادی استان بوشهر

وزیر امور اقتصاد و دارایی با حضور در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر، ضمن بررسي مسائل اقتصادی این استان، اظهار داشت: بوشهر نگین ایران است و باید زمینه برای درخشش بیشتر این نگین فراهم شود. 

راه اندازی بخش اعلان گزارش های مردمی مبارزه با فساد در پورتال این وزارتخانه

وزارت امور اقتصادی و دارایی، پیرو سخنان وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در نود و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مبنی بر دریافت گزارش های مردمی بویژه فعالان اقتصادی برای مبارزه با فساد در چارچوب وظایف و مأموریت های محوله این وزارتخانه، طی اطلاعیه ای از راه اندازی بخش اعلان گزارش های مردمی مبارزه با فسادبه نشانیWWW.Mefa.gov.ir در پورتال وزارت اقتصاد خبر داد.

بررسی مسائل و مشكلات كلیدی اقتصادی كشور و راه های بُرون‌رفت از آن

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی گفتگو تفصیلی با پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب به بررسی مسائل و مشكلات كلیدی اقتصادی كشور و راه های بُرون‌رفت از آن پرداخت.

تغییر در قوانین مالیاتی مناطق آزاد باعث خروج سرمایه از این مناطق می‌شود

یک فعال اقتصادی در منطقه آزاد انزلی گفت: هرگونه تغییر در اجرای قوانین مالیاتی مناطق آزاد به نوعی بد عهدی در توافق صورت گرفته برای حضور فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در این مناطق است و سبب می شود خروج آنها از مناطق آزاد خواهد شد.

افتتاح اولین و بزرگترین پایگاه تولید رمز ارز ایران در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

امروز (چهارشنبه) با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، پروژه مرکز استخراج رمز ارز در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افتتاح شد.

فرصت صادرات مجدد ایران از طریق عمان فراهم است

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان با اشاره به توسعه روابط تجاری دو کشور گفت: عمان نه تنها یک بازار خوب صادراتی به شمار می‌رود بلکه این کشور زمینه صادرات مجدد برای ایران را فراهم می‌کند.

تقدیر از برگزیدگان میز خدمت بسیج ادارات و وزارتخانه ها

صبح امروز طی مراسمی با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی از برگزیدگان میز خدمت بسیج ادارات و وزارتخانه ها تقدیر شد. 

زیر بنای اقتصاد كشور را باید دانش بنیان و از وابستگی به درآمدهای نفتی رها كرد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر در دانشگاه الزهرا (س)، در گفت و شنود با دانشجویان این دانشگاه، به سوالات آنها پاسخ گفت. 

معادل ۵۰۰ میلیارد دلار دارایی بخش های مختلف در ایران تحت پوشش بیمه قرار دارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به گسترش نفوذ بیمه در دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: ۵۰۰ میلیارد دلار از دارایی های بخش های مختلف در کشور تحت پوشش بیمه قرار دارد.
31 - 40 of 779

آخرین اخبار آرشیو