افتتاح ۴ پروژه زیرساختی و تولیدی در منطقه آزاد انزلی

  • چهارشنبه 7 تير 1396 - 11:51
  • انزلي
  • 0 دیدگاه
با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ۴ پروژه زیرساختی و تولیدی با اعتبار ۳۴۱ میلیارد ریال در منطقه آزاد انزلی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش فرینا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص بخش های مختلف برنامه حضور دکتر جهانگیری در این منطقه گفت: در جریان بازدید معاون اول رییس جمهور از فاز تجارت و گردشگری و بخش های صنعتی و بندری این منطقه، طرح توسعه بزرگترین مجموعه ورزشهای ساحلی شمال کشور، بلوار دسترسی به مجتمع بندری کاسپین مورد بهره برداری و برج مراقبت دریایی این مجتمع بندری وهمچنین یک  واحد صنعتی تولید انواع پارکت و لمینت افتتاح می شود .

رضا مسرور با بیان اینکه با حضور معاون اول رییس جمهور برج مراقبت دریایی مجتمع بندری کاسپین به ارتفاع ۳۸.۵ متر و با سطح زیربنای ۲۳۷۰ متر مربع در هفت طبقه با صرف هزینه ۵۵ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد افزود: ساختمان برج مراقبت و امور دریایی از مهمترین بخش های هر مجتمع بندری است که از اهم وظایف و کارکردهای آن می توان به کنترل ترافیک و تردد شناورهای دریایی و نظارت بر ایمنی دریایی و تأمین امنیت شناورها و پوشش رادیویی آبهای ساحلی به صورت شبانه روزی اشاره کرد.

مسرور با اشاره به طرح توسعه بزرگترین مجموعه ورزشهای ساحلی شمال کشور نیز، افزود: مجموعه ورزش های ساحلی منطقه آزاد انزلی که به نام سیروس قایقران کاپیتان فقید تیم ملی فوتبال ایران، نامگذاری شده، در فضایی به مساحت ۱.۵ هکتار و با هزینه ۲۰ میلیارد ریال از محل درآمدهای این سازمان ساخته شده که با دارا بودن گنجایش ۱۵۰۰ تماشاگر علاوه بر دارا بودن تمامی امکانات و استانداردهای فدراسیون جهانی فوتبال ساحلی بزرگترین مجموعه ورزشی ساحلی شمال کشور و دومین مجموعه ساحلی در نوع خود در سطح کشور است که با حضور دکترجهانگیری افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی دیگر پروژه ای که از سوی معاون اول رییس جمهور افتتاح می شود را افتتاح واحد صنعتی تولید انواع پارکت و لمینت در شهرک صنعتی شماره ۱ این منطقه بیان داشت و گفت: عملیات احداث آن از اواخر سال ۱۳۹۴در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع آغاز و با سرمایه گذاری ۱۴۶ میلیارد ریالی بخش خصوصی، مراحل ساخت و تجهیز خطوط تولید خود را به پایان رساند. در این و احد تولیدی، تولید چوب پلاست از ضایعات محصولات کشاورزی، تولید روکشهای مقاوم با فرمت HPL از کاغذهای ضایعاتی، تولید انواع دیوار پوش، پروفیلهای پی وی سی و سایر محصولات سلولزی مرتبط با صنعت ساختمان انجام و به کشورهای منطقه صادر می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بلوار دسترسی به مجتمع بندری کاسپین را دیگر پروژه زیر ساختی این منطقه اعلام کرد که با حضور دکتر جهانگیری به بهره برداری میرسد و این بلوار دسترسی ۲ کیلومتری از جاده رشت – انزلی آغاز شده و به مجتمع بندری کاسپین وصل می شود. هزینه آزاد سازی اراضی و احداث جاده آن  ۱۲۰ میلیارد ریال از محل منابع مالی این سازمان بوده که به منظور افزایش مزیتهای رقابتی مجتمع بندری کاسپین و توسعه ظرفیتهای حمل و نقلی منطقه و امکان دسترسی راه آهن به این مجتمع بندری در دستور کار قرار گرفت.


برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو