940 میلیون دلار از سوی دولت و بخش خصوصی در چابهار در حال سرمایه گذاری است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: 940 میلیون دلار از سوی دولت و بخش خصوصی برای توسعه بندر چابهار سرمایه گذاری و هزینه می شود که بخشهایی از آن انجام شده و بقیه در حال انجام است.

به گزارش فرینا، محمد سعیدنژاد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار و مدیران این استان اظهار داشت: اکنون ٨5 درصد عملیات سیویل پروژه توسعه بندر شهید بهشتی چابهار تکمیل و بخشی از تجهیزات آن نیز خریداری شده است.
وی افزود: در کنار توسعه بندر شهید بهشتی چابهار باید سایر بخش ها نیز توسعه پیدا کند در غیر این صورت سرمایه گذاری در این بندر با وقفه رو به رو می شود.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: بر اساس توافق انجام شده بخش خصوصی 29 هزار و 690 میلیارد ریال ( 2 هزار و 969 میلیارد تومان) در بندر چابهار سرمایه گذاری می کند که در این زمینه توافقات لازم با سرمایه گذار بخش خصوصی انجام شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این هم اینک در حال مذاکره با بخش خصوصی برای سرمایه گذاری سه هزار و 600 میلیارد ریال (360 میلیارد تومان) در بندر چابهار هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت تدبیر و امید برای توسعه بندر شهید بهشتی چابهار اقدامات بسیار زیادی انجام داده است.
سعید نژاد اظهار داشت: قطعا حوزه دریایی سیستان و بلوچستان می‌ تواند در توسعه گردشگری استان و کشور بسیار موثر باشد.
وی افزود: با رویکرد گردشگری قرار است همه ساله حداقل یک رویداد بین المللی در منطقه آزاد چابهار انجام شود.
وی ادامه داد: همایش ارگان های دریایی در بهمن امسال در چابهار برگزار می شود.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو