پتانسیل بزرگ جزیره کیش برای برگزاری رویدادهای هنری بین‌ المللی

هفتمین همایش هنرمندان پیشکسوت با حضور 130 هنرمند در رشته‌های سینما، تئاتر، تلویزیون، موسیقی، هنرهای تجسمی و هنرهای سنتی در جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش فرینا، در هفتمین همایش هنرمندان پیشکسوت، علی مراد‌خانی معاون امور‌ هنری وزیر فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی و سعید پورعلی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان‌ منطقه‌ آزاد‌ کیش حضور داشتند.
در این مراسم پیام‌هاي محمد باقر نوبخت، معاون ‌رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و سید‌ عباس‌ صالحی وزیر‌ فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی خطاب به هنرمندان پیشکسوت، قرائت شد.
مراد‌خانی ضمن تقدیر از هنرمندان پیشکسوت و ابراز خرسندي از حضور دکتر انصاری‌ لاری به عنوان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: جزیره‌ کیش ‌محلي مناسب برای ميزباني رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری بین‌ المللی است.
وي افزود: جزیره کیش همواره محيطي شاد به همراه نو آوری دارد و دارای پتانسیل‌های زیادی است. بسیاری از حراج‌ های هنری بین‌ المللی می‌تواند در جزیره کیش برگزار شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه‌ آزاد‌ کیش نيز گفت: فعالیت‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه‌ آزاد‌ کیش، بر اساس 15 سر فصل فرهنگی و 12 سر فصل هنری انجام می شود و یکی از بخش‌های مهم این سرفصل‌ها، ایجاد زمینه‌های حضور نخبگان هنری‌کشور در کیش است.
پورعلی در‌ خصوص زیر ساخت‌های فرهنگی و هنری کیش عنوان کرد: در ‌کیش 900 هنرمند در رشته‌های مختلف در سامانه هنرمندان‌ جزیره ثبت نام کرده اند. همچنین فعالیت‌های هنری و فرهنگی در 6 فرهنگسرا انجام می شود و تا‌کنون 120 موسسه فرهنگی و هنری در کیش به ثبت رسیده است.
وی از سیاست‌های دوره جدید مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر ایجاد موسسات و انجمن‌های فرهنگی و‌ هنری خبر داد و اظهار داشت: سازمان منطقه‌ آزاد‌ کیش نیز با هدف توسعه فعالیت‌های فرهنگی و‌ هنری از این موسسات و انجمن‌ها حمایت می‌کند.

توسعه فضاهای فرهنگی و هنری؛ اولویت سازمان منطقه آزاد
پورعلی با بیان اینکه توسعه فضاهای فرهنگی و هنری یکی از الویت‌های سازمان منطقه‌ آزاد‌کیش است گفت: یکی از بزرگ‌ترین فرهنگسراهای‌کشور در جزیره‌کیش در حال ساخت است.
وی یاد آور شد: وجود این فضاها می‌تواند زمینه حضور و فعالیت هنرمندان را در جزیره‌کیش فراهم کند.
پورعلی توسعه فرهنگي را از مسئوليت‌هاي هنرمندان در جامعه برشمرد.
در این مراسم، از هنرمندان حاضر در همایش که متولد سه ماه فصل‌ پاییز بودند‌، تجلیل شد.
اين برنامه به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت، هر ساله ‌برگزار مي شود.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو