فعالیت 30 شرکت حمل و نقل بین‌المللی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: در استان ۳۰ شرکت حمل و نقل بین‌المللی و ۱۱۵ نماینده از شرکت‌های حمل و نقلی وجود دارد که در راستای تسهیل در روند تردد نمایندگانی در پایانه‌های مرزی دارند.

به گزارش فرینا، علی خانقائی در جلسه‌ای با حضور مشاور بین‌المللی دبیرخانه اکو و اتحادیه حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان 2 مرز فعال با کشور افغانستان از طریق پایانه مرزی میلک و کشور پاکستان از طریق پایانه مرزی میرجاوه وجود دارد، گفت: مرزهای «پیشین و ریمدان» با کشور پاکستان  به عنوان مرز مجاز مصوب شده و امیدراریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

خانقائی افزود: در راستای تسهیل در ترانزیت و در جهت تسریع در روند تردد در پایانه‌های مرزی اقدامات زیادی توسط اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان صورت گرفته که از جمله آن می‌توان به آغاز عملیات توسعه و تجهیز پایانه‌های مذکور اشاره کرد.

وی گفت: ضمن اینکه ورود و خروج ناوگان در این پایانه‌ها به صورت مکانیزه کنترل می‌شود که از عمده محاسن آن کنترل تناژ ناوگان ورودی است که بر اساس استانداردهای جهانی کنترل شده و از اتلاف وقت جلوگیری می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان به اهمیت بندر چابهار و مسیر ترانزیتی چابهار- میلک برای کشورهای عضو اکو که پاکستان نیز یکی از آنهاست اشاره کرد و افزود: زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی در این مسیر در حال احداث بوده و برنامه‌ریزی شده خط آهن این مسیر نیز تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد؛ همچنین امید داریم عملیات 2 باند شدن این مسیر و مسیر میرجاوه- زاهدان- کرمان که 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته در آینده نزدیک عملیاتی شده و به اتمام برسد.

خانقائی به اهمیت و جایگاه ویژه مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و همچنین تیرپارک‌ها در محورهای مواصلاتی اشاره داشت و گفت: 28 مجتمع خدماتی و رفاهی در جاده‌های استان در حال ارائه خدمت هستند که تا پایان سال 5 مجتمع دیگر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید و 70 موافقت اصولی نیز جهت احداث مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در استان صادر شده است.

وی به اهمیت و ارتقاء ایمنی در جاده‌های استان اشاره کرد و افزود: دوربین‌های نصب شده در محورهای استان افزایش ایمنی را به همراه داشته و در کنار کنترل سرعت به عنوان یک عامل بازدارنده از تخطی از سرعت مطمئنه عمل کرده و سرعت لحظه‌ای و متوسط وسایل نقلیه را در اختیار قرار می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: دستگاه‌های توزین در حال حرکت(wim) نیز تناژ ناوگان حمل و نقل باری در حال حرکت را کنترل و در جهت تسهیل در تردد ناوگان، پلیس تنها ناوگان متخلف شناسایی شده با این دستگاه را متوقف می‌کند؛ به این ترتیب با حرکت به سوی کنترل هوشمند از ابتدای خردادماه 97 بارنامه کاغذی حذف و اطلاعات تردد به صورت مکانیزه در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.

خانقایی افزود: در استان 30 شرکت حمل و نقل بین‌المللی و 115 نماینده از شرکت‌های حمل و نقلی وجود دارد که در راستای تسهیل در روند تردد نمایندگانی در پایانه‌های مرزی دارند.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو