نقش مؤثر منطقه آزاد ارس در گسترش فعالیت‌های فرهنگی و دینی

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسن اختری گفت: منطقه آزاد ارس فرصت‌های بی‌نظیری در تمامی حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی دارد که می‌توان از آن برای پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی و دینی استفاده کرد ضمن اینکه مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز آماده همکاری در این حوزه‌ها است.

به گزارش فرینا به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نشستی با حجت‌الاسلام والمسلمین سالار سنجری، امام جمعه جلفا گفت: برگزاری نماز جمعه شهر مرزی جلفا به‌عنوان کریدور بین‌المللی، قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی و همسایگی با کشورهای حوزه قفقاز و CIS توفیق بزرگی است که از سوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با معرفی حجت‌الاسلام سنجری به‌عنوان امام جمعه این شهر حاصل شد.
وی در ادامه افزود: منطقه آزاد ارس فرصت‌های بی‌نظیری در تمامی حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی دارد که می‌توان از آن برای پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی و دینی استفاده کرد ضمن اینکه مجمع جهانی اهل بیت (ع) نیز آماده همکاری در این حوزه‌ها است.
حجت‌الاسلام اختری همچنین به ظرفیت امامزادگان این منطقه اشاره و تصریح کرد: وجود امامزادگان سرشناس در این منطقه علاوه بر توسعه فرهنگی و دینی می‌تواند در حوزه گردشگری نیز نقش مؤثر داشته باشد، لذا در این خصوص باید طرح جامعی تدوین شود.
وی با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدات داخلی در ارس، گفت: منطقه آزاد ارس قدم‌های خوبی در حوزه اقتصادی برداشته است، اما باید در کنار تولیدات داخلی به فکر صادرات کالاهایی با برند داخلی به کشورهای منطقه نیز باشیم و این همت تمامی مسئولان را می‌طلبد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار کرد: کشور متعلق به همه ما مردم است و باید دست در دست هم برای ساختن آینده این کشور همت کنیم.
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و هیئت همراه در این سفر دو روزه میهمان امام جمعه جلفا بود که در بدو ورود به شهرستان مورد استقبال اعضای شورای تأمین، مسئولان این شهرستان و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی قرار گرفتند و ضمن دیدار با روحانیون شهرستان از کارخانجات و اماکن مذهبی این منطقه بازدید کرد.

برچسب ها : منطقه آزاد ارس
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو