لزوم توجه به بهره وری در بهبود روند بهبود عمومی کشور

رییس سازمان ملی بهره وری ایران، بهره وری را یکی از مهمترین شاخص اقتصاد کلان کشور توصیف کرد که باید در روند بهبود عمومی کشور جدی گرفته شود.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، «فاطمه پهلوانی»  امروز (یکشنبه) در گردهمایی بزرگ متولیان بهره وری کشور در محل تالار «ایوان شمس»، به بررسی چالش ها و اقدامات این سازمان پرداخت و افزود: باید بر مدیریت  بهره وری تمرکز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بهره وری سهم مدیریت در توسعه اقتصادی کشور است، گفت: همه مدیرانی که در حوزه عملیاتی  و سیاستگذاری کار می کنند در روند اقتصادی کشور سهم دارند، با این وجود هنوز بهره وری به مفهوم عام در جامعه رواج پیدا نکرده است.

پهلوانی اظهار داشت: سازمان ملی بهره وری یک سازمان حاکمیتی است  و نقش سیاستگذاری، برنامه ریزی و پایش را در  دو بخش مهم کلان و خرد اقتصاد کشور دارد و باید بر آن تمرکز کند.

رییس سازمان ملی بهره وری ایران ادامه داد: امروز در حالی سازمان ملی بهره وری وارد بیست و یکمین سالروز تاسیس خود شده که به جایگاه متین و قابل قبولی دست یافته و این مهم از  تکالیف قانونی بالا دستی نشات گرفته است.

وی بیان داشت: آنچه که در حاکمیت بهره وری مطرح است جایگاه این سازمان بیش از پیش شفاف شده است.

پهلوانی به رویکردهای این سازمان در سال جاری و آینده اشاره کرد و گفت: سازمان ملی بهره وری برای انجام این وظایف نقش ستادی دارد و همه کارها باید به کمک سایر دستگاه ها انجام شود.

برچسب ها : بهره وری
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو