تسری قوانین سرزمین اصلی به مناطق آزاد بزرگترین معضل این مناطق

معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند ضمن غیرقانونی خواندن ثبت سفارش در مناطق آزاد تجاری تسری قوانین سرزمین اصلی به این مناطق را بزرگترین معضل پیشروی آن ها دانست.

به گزارش فرینا، سید علی موسوی در نشست شورای معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد اروند با حضور اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ و فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران ویژه دو شهرستان ابادان و خرمشهر و جمعی از مسئولین محلی برگزار شد افزود: هیچ تفاوتی بین مناطق آزاد کشور با کیش وجود ندارد و ثبت سفارش بر مبنای قوانین و مقررات این مناطق (مفاد ماده ۲و ۵ چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران) غیر قانونی است .

موسوی ترخیص کالاهای متوقف شده در گمرکات خرمشهر و آبادان را وعده داد و خاطر نشان کرد: با توجه به گرمای هوا و احتمال فساد کالاهای همراه مسافر و مصرفی اروندنشینان باهماهنگی های بعمل آمده تا هفته آینده با مکاتبات و درخواست های مکرر این سازمان ترخیص خواهد شد.

او درخصوص خودروهای اروندی نیز گفت: خودروهای متوقف شده در گمرک خرمشهر ۲۲۷ عدد است که بخشی از آن ها به سفارش آمریکا و نه برند آمریکا هستند و بخشی هم خودروهای بالا ۲۵۰۰ سی سی است .

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند افزود: خودروی های بالای ۲۵۰۰ سی سی شامل قانون ماده ۱۱ صادرات و واردات می‌شوند وباید ترخیص شوند و که ورود خودرو با بِرند آمریکا ممنوع است نه سفارش آمریکاکه بر این موارد مذکور ترخیص خودروها بلامانع است.

موسوی با استناد به گزارشات دستگاه های نظارتی و قوه قضاییه منطقه آزاد اروند را از پاک ترین مناطق آزاد کشور در خصوص قاچاق اعلام کرد و گفت: هیچگونه کالایی به عنوان قاچاق از محدوده منطقه آزاد اروند به سرزمین اصلی وارد نمی شود.

او در پایان افزود: به استناد صورت جلسه تنظیمی مورخ ۲۸/۷/ ۹۷ در منطقه آزاد قشم موضوع نحوه ی استقرار گمرکات جهوری اسلامی در مبادی مناطق آزاد توافق شد؛ و لذا مقرر شد گمرک جمهوری اسلامی ایران در گیت های خروجی مستقر شود نه در مبادی ورودی.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو