لزوم توجه به مقوله استعدادیابی در نظام آموزش و پرورش 

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر لزوم توجه بیشتر نظام آموزش و پروش و تعلیم و تربیت بر استعدادیابی و شناخت قابلیت های فردی دانش آموزان تاکید کرد. 

به گزارش فرینا، مراسم آغاز سال تحصیلی 1399ـ 1398 با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سید مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف کشور در هنرستان موقوفه دخترانه متقین (ایتام) برگزار شد. 
مرتضی بانک در این مراسم با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس برگ غني و پر افتخار تاريخ كشور ماست؛ ٨ سال دفاع مقدس سرزمين ما علاوه بر نمايان كردن عرق و تعصب، نشانه بارز همدلي و همراهي مردم و سربازان نظام و عزم جدي در حراست از مرزهاي كشور بوده و هست.
او افزود: آنچه خواب خوش و خيال خام دشمنان نظام و كشور را بر هم زده همين جسارت و رشادت فرزندان ميهن اسلامي در ناكام كردن برنامه هاي آنان است. قدرت و وحدت مردم کشور ما نشان داده مکر آمریکا مکر بسیار سستی است و نمی‌تواند استحکام این نظام را تحت شعاع قرار دهد.
مشاور رییس جمهور با تبریک به دانش‌آموزان برای اولین روز سال تحصیلی گفت: دوره مدرسه دوره بحث چرایی، سوال و پرسش است و دانش‌آموزان می‌خواهند در این دوره پاسخ چرایی‌های خود را بدانند و این مرحله یک دگردیسی مهم در دوره اجتماعی و زندگانی شما دانش‌آموزان است. از این رو فرصت غنیمتی است تا به پاسخ سوالاتی که برای آینده و زندگی است دست پیدا کنیم‌. دستیابی به این پاسخ‌ها نه از راه احساس بلکه از راه علم است و مدرسه محل دستیابی به پاسخ سوالات است.
مرتضی بانک اظهار داشت: آنچه امروزه در مسير تحقق اهداف و توسعه بنيادين در كشور به آن نيازمنديم همه در اين دوره حساس دانش آموزي اتفاق ميفتد. ورود به پيچيدگي انسان ها و كشف استعدادهاي نهفته و در ادامه به رشد و  تعالي رساندن اين قابليت هاست كه بايد الگوي نظام آموزشي ما باشد.
او ادامه داد: معلمان و مربیان ما از نخبگان این کشور هستند. کسی که به طور حقیقی نکته‌ای به انسان می‌آموزد آن شخص را بنده خود قرار داده است‌.
به گفته دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ سیستم فعلی، آموزش و تربیت را مبنا قرار داده و کمتر به استعدادیابی توجه کرده است.
مرتضی بانک هم چنین بر اهمیت موضوع وقف نیز تاکید کرد و افزود: این سیستم در فرهنگ اسلامی میراثی ارزشمند است که در همه بخش‌ها به خصوص در بخش‌ اقتصادی کشور جریان دارد.
 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو