صادرات 710 میلیون دلاری از منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از صادرات 710 میلیون دلاری این منطقه عظیم اقتصادی در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش فرینا، حسن خلج طهرانی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج هرمزگان، گفت: مناطق ویژه‌ی اقتصادی با ایجاد زیرساخت های مورد نیاز نقش چشمگیری در رونق اقتصادی و توسعه‌ مناطق بر عهده دارند و به هر میزان که این مناطق موفق تر عمل کنند، شاخص های اقتصادی نیز بهبود خواهند یافت.

تولید سه میلیون تن محصول

خلج طهرانی در تشریح تولیدات این منطقه اقتصادی اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 3.1 میلیون تن محصولات تولیدی منطقه ویژه خلیج فارس با ورود به بازارهای ایران و منطقه سهم بسزایی در به حرکت درآمدن صنعت کشور ایفا کرده اند.
وی در پاسخ به میزان اسلب و آهن اسفنجی تولید شده در این منطقه عظیم اقتصادی، بیان داشت: نزدیک به 720 هزار تن اسلب و 820 هزار تن آهن اسفنجی در فولاد هرمزگان تولید شده است و در این برهه زمانی شاهد تولید 720 هزار تن آهن اسفنجی در کارخانه فولاد کاوه جنوب بوده‌ایم.

شمش، بریکت گرم و بیلت

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اضافه کرد: شمش آلومینوم تولیدی بیش از 130 هزار تن و شمش روی تولیدی نیز بیش از 3 هزار تن بوده است.
خلج طهرانی، صبا فولاد را تنها تولیدکننده‌ بریکت گرم ایران خواند و افزود: در 6 ماهه ابتدای امسال 235 هزار تن بریکت گرم در این کارخانه تولید شده است.
وی به آمار بیلت تولیدی در این منطقه نیز اشاره کرد و افرود: فولاد کاوه جنوب 595 هزار تن و فولاد جنوب 9 هزار تن بیلت در این برهه زمانی تولید داشته اند.

توجه به صادرات برای ایجاد رونق اقتصادی

وی توجه به چشم اندازهای صادراتی را سبب ایجاد ارزش افزوده ی بیشتر برای کشور دانست و گفت: بیش از از یک میلیون و 800 هزار تن انواع محصولات معدنی و فلزی از منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در شش ماهه نخست امسال صادر شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس ارزش دلاری این صادرات را قریب به 710 میلیون دلار ذکر کرد و افزود: رول مبارکه با 276 میلیون دلار و اسلب فولاد هرمزگان با 177 میلیون دلار بیشترین ارزش صادراتی را برای منطقه به ارمغان آورده اند.
خلج طهرانی در پایان ضمن تقدیر از خدمات و زحمات کارکنان خدوم و ساعی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، خواستار هم‌افزایی در راستای افزایش بهره‌وری در این منطقه اقتصادی شد و گفت: تلاش شبانه‌روزی را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده‌ایم و برای سربلندی ایران و ایرانی تمام توان خود را به کار خواهیم بست.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.