امضای ۳ قرارداد بزرگ سرمایه‌گذاری در مجتمع بندری امام خمینی (ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) از امضای ۳ قرارداد بزرگ در مجتمع بندری امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: این قراردادها در زمینه احداث صنایع تبدیلی و لجستیک است. 

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری تسنیم، عادل دریس گفت: باهدف توسعه صنعت حمل‌ونقل دریایی و بهره‌گیری حداکثری از توانمندی‌های بندرها در گسترش و توسعه بازرگانی کشور و همچنین تأمین زیرساخت‌ها و تجهیزات بندری و دریایی، زمینه‌ی حضور فعال‌تر سرمایه‌گذاران در این مجتمع بزرگ بندری کشور فراهم‌شده است.
دریس با اشاره به امضای 3 قرارداد بزرگ سرمایه‌گذاری با فعالان بخش خصوصی در مجتمع بندری امام خمینی (ره)  در سال گذشته، افزود: این 3 فقره قرارداد درزمینه احداث صنایع تبدیلی و خدمات لجستیکی باهدف ایجاد نخستین شهر لجستیک غلات در کشور به امضا رسیده است.
وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این قراردادهای سرمایه‌گذاری ضمن دستیابی به هدف جلب مشارکت بخش خصوصی در تأمین زیرساخت‌ها، ایجاد روساخت‌های بندری و فعال شدن صنایع تولیدی، امکان ایجاد ارزش‌افزوده  بیش هر از  زمان دیگری محقق می‌شود.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) یادآور شد: مجتمع بزرگ بندری امام خمینی (ره) به لحاظ برخورداری از ظرفیت‌ها و مزیت‌های کم‌نظیر ازجمله اراضی وسیع به مساحت 11044 هکتار، 40 پست اسکله‌ی فعال باقابلیت ارائه خدمات مناسب به کشتی‌های پست پاناماکس، هم‌جواری با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و نزدیکی به منطقه آزاد تجاری اروند، قرار گرفتن در مسیر کریدور بین‌المللی حمل‌ونقل شمال ـ جنوب (INSTC)، نزدیکی به مرزهای ترانزیتی، دسترسی آسان به راه‌های مواصلاتی ریلی، جاده‌ای و فرودگاه‌های کشور، محلی امن و مناسب برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو