رایزنی سوریه و ایران برای احداث مناطق آزاد مشترک

در دیدار سفیر سوریه در تهران با دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی ایران، طرفین درباره افزایش سرمایه‌گذاری‌های مشترک در مناطق آزاد با احداث مناطق صنعتی و تجاری مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، دیدار «عدنان حسن محمود» با «مرتضی بانک» که روز سه‌شنبه در محل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام شد، مباحثی در راستای اجرای توافق‌نامه‌های اقتصادی امضا شده میان تهران و دمشق صورت گرفت.
سفیر سوریه در تهران بر اهمیت فعال کردن بخش خصوصی و شرکت‌های صنعتی و بازرگانی دو کشور برای بهره‌مندی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شده در مناطق آزاد تأکید کرد و گفت، مشارکت اقتصادی در این خصوص به نفع هر دو کشور است و این امر قدرت اقتصادی ایران و سوریه را برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه‌ برخی کشورها تقویت خواهد کرد.
عدنان حسن محمود در ادامه تحریم‌های ظالمانه علیه سوریه و ایران را جنایت انسانی مضاعف و اقدامی غیرقانونی و نامشروع توصیف کرد و گفت این تحریم‌ها در تامین نیازهای سوریه و ایران برای مقابله با ویروس کرونا که تهدیدی برای تمام بشریت است، مانع ایجاد می‌کند.
مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آژاد و ویژه اقتصادی نیز بر آمادگی تهران و شرکت‌های خصوصی ایران برای همکاری با سوریه در مناطق آزاد و استفاده از ظرفیت‌های موجود به منظور پیشبرد همکاری‌های دوجانبه در این زمینه تأکید کرد.

گفتنی است؛ همکاری های مشترک اقتصادی و سرمایه گذاری بویژه در موضوع راه اندازی منطقه آزاد مشترک بین دو کشور ایران و روسیه و استفاده از ظرفیت کشور سوریه در اتحادیه اقتصادی  22 کشور عربی جهت توسعه بازار صادرات ایران از جمله موارد مطروحه در این نشست بود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو