همزمان با هفته دولت؛ 

افتتاح ۵ طرح در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا

پنج طرح زیرساختی و تجهیزاتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به مناسبت هفته گرامیداشت دولت و با حضور مدیر‌کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و استاندار گیلان به افتتاح رسید.

به گزارش فرینا، به مناسبت هفته دولت مراسم افتتاح فاز اول پایانه غلات منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با حضور حمیدرضا آبایی‌‌ مدیر کل و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا و ‌ارسلان زارع‌ استاندار گیلان به افتتاح و بهره‌برداری رسید.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در آیین افتتاح این پروژه با بیان اینکه دریای خزر برای تجارت دریایی پتانسیل بالایی دارد، اظهار داشت: پنج طرح احداث پست برق فشار قوی، سیلوغلات، شیپ آنلودر، انبار سرپوشیده و محوطه‌سازی از جمله پروژه‌های قابل افتتاح هستند.

حمیدرضا آبایی افزود: پروژه راه‌اندازی پست برق بندر آستارا توسط سازمان بنادر و دریانوردی با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انجام شد و چهار پروژه دیگر توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

آبایی با اشاره به ارتقای ظرفیت بندر آستارا خاطرنشان کرد: پایانه غلات بندر آستارا با وسعت پنج هکتار، ۱۶ هزار تن ظرفیت دارد و ظرف دو سال آینده با توسعه زیرساخت ظرفیت این بندرگاه تا سه و نیم میلیون تن افزایش پیدا خواهد کرد.

استاندار گیلان نیز در ادامه با بیان اینکه پنج طرح قابل افتتاح از جمله طرح‌های اثرگذار اقتصادی است که در بندر آستارا افتتاح شد، عنوان داشت: با توجه به امکانات فراهم شده در این بندر، پیش‌بینی می‌شود روند ورود محموله غلات به این بندر سرعت بیشتری بگیرد.

ارسلان زارع با اشاره به اشتغالزایی این طرح‌ها‌ تصریح کرد: مجموع این طرح‌ها با ظرفیت اشتغال ۱۲۰ نفر و اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیارد ریال بوده است.

زارع با بیان اینکه در سال جاری با وجود شیوع کرونا تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا ۳۵ درصد افزایش یافته است، یادآور شد: رویکرد دولت تدبیر و امید استفاده از ظرفیت دریای خزر در حوزه تجارت خارجی است و نقش بنادر شمالی کشور به خصوص آستارا در تامین ارز و مبادلات تجاری مهم است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو