مقالات

گردشگری ورزشی، ابزاری جهت توسعه چابهار

ﻣﻨﻄﻘﻪ آزاد و شهرستان چابهار در منتهی‌الیه ﺟﻨﻮب‌‌ﺷﺮﻗﻲ اﻳﺮان در ﻛﻨﺎر آب‌ﻫﺎي ﮔﺮم‌ دریای ﻋﻤﺎن و اقیانوس هند ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ‌اند‌. ﻓﺸﺎر ﺑﺎدﻫﺎ و ﺑﻪ ﻃﻮر ﻛﻠﻲ آب و ﻫﻮاي ﭼﺎﺑﻬﺎر داراي ﻛﻤﺘﺮﻳﻦ ﺗﻐﻴﻴﺮات در ﻓﺼﻮل ﭼﻬﺎرﮔﺎﻧﻪ ﺳﺎل اﺳﺖ و درﺟﻪ رﻃﻮﺑﺖ ﺗﻨﻬﺎ در دو ﻣﺎه از ﺳﺎل (اردﻳﺒﻬﺸﺖ و ﺧﺮداد) ﺑﺎﻻ ﻣﻲ‌رود‌. ﺑﺎدﻫﺎى ﺑﺎران‌آور ﻣﻮﺳﻤﻰ در ﻓﺼﻞ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن و ﺑﺎدﻫﺎى ﻏﺮﺑﻰ در ﻓﺼﻞ زﻣﺴﺘﺎن در اﻳﻦ منطقه، ﻣﻮﺟﺐ رﻳﺰش ﭘﺮاﻛﻨﺪه ﺑﺎران می‌ﺷﻮﻧﺪ؛ از اﻳﻦ ﻧﻈﺮ، ﺧﻮش آب و ﻫﻮاﺗﺮﻳﻦ ﺑﻨﺪر ﺟﻨﻮﺑﻲ اﻳﺮان ﺑﻪ ﺷﻤﺎر ﻣﻲآﻳﺪ‌.

چابهار در اولویت توسعه ریلی

غربت راه‌آهن در بندرهای کشور، حکایت تازه‌ای نیست و سال‌هاست مسئولان درباره لزوم رساندن سهم ۱۵ درصدی فعلی بندرها از حمل‌ونقل ریلی به ۳۰ درصد سخن می‌گویند؛

چرا موج‌سواری در چابهار اهمیت دارد؟

چرا مسابقات موج‌سواری در رمین و ساخت ورزشگاه کریکت در چابهار برای ورزش ایران اهمیتی استراتژیک دارد؟

«نبرد با موج‌ها» در چابهار

این ورزش چند سال پیش فقط در تلویزیون دیده می‌شد. حالا چابهار به قطب اصلی موج سواری تبدیل شده و ایران به زودی تیم ملی زنان و مردان هم خواهد داشت.

استفاده از مزیت نسبی و ایجاد مزیت رقابتی؛ راه رونق تولید در کشور

حمایت و خرید کالای تولید داخل موجب جذب نیروی انسانی، اشتغالزایی و افزایش تولید و درآمد ملی می‌شود؛

گزارش سازندگی از بخش بین‌المللی هشتمین جشنواره مد و لباس فجر

قصه‌‌، قصه‌‌ی نقش است، قصه‌‌ی طرح و بازی رنگ که همیشه و همه‌‌جا غوغا می‌‌کند؛ قصه‌‌ی دست‌‌ «زنانِ ساده‌‌ی کاملی» که در این زمانه‌‌ی بی‌‌امتیازِ پرملال، جادو می‌‌کنند. زنان توانای بلوچ که در خیالشان نقش می‌‌کشند، در خلوت خانه‌‌ها رویا می‌‌بافند و سوزن می‌‌زنند. از جان مایه می‌‌گذارند و جان می‌‌بخشند به آنچه در رویایشان می‌‌گذرد.

هند و ایران «روز چابهار» را جشن می گیرند

مقامات هندی اعلام کردند که دهلی نو و تهران 26 فوریه (7 اسفند ماه) را که «روز چابهار» نامگذاری شده، در بندر راهبردی چابهار در ایران جشن خواهند گرفت.

موقعیت ژئوپلیتیکی ایران

بحث کریدور، بحثی سخت‌افزاری و تنها جاده‌ای و بندری تنها نیست بلکه به عوامل متعدد دیگری مخصوصا مدیریت کریدور و نحوه ترانزیت و گمرکات برمی‌گردد.

13 بهمن روز جهانی تالاب ها

تالاب­ها به عنوان یکی از مهمترین، با ارزش ترین و پیچیده ترین اکوسیستم های روی زمین، زیباترین، بکرترین و شگفت انگیزترین پدیده­های طبیعی هستند که هرکدام دارای جلوه­های بسیار بدیع و ناشناخته­اند. تالاب­ها از هر نوع و در هر کجا که باشند عملکردها و خدماتی را فراهم می­کنند که همه در نوع خود بی نظیر هستند.

روز بین المللی چابهار برگزار می شود

روزنامه فایننشال تایمز هند اعلام کرد که کنفرانس بین‌المللی «روز چابهار» در 26 فوریه سال جاری ( هفتم اسفند) با حضور نمایندگان کشورهای آسیای میانه و هند در چابهار ایران برگزار خواهد شد.
1 - 10 of 33

آخرین اخبار آرشیو