اولین رویداد استارت آپی گردشگری ارس آغاز بکار کرد

اولین رویداد استارت آپی حوزه گردشگری منطقه آزاد ارس با شرکت 9 تیم فعال در این حوزه آغاز بکار کرد.

به گزارش فرینا، این رویداد که برای اولین بار با هدف توسعه صنعت گردشگری آغاز بکار کرده است در روزهای 15 و 21 آبان ماه نیز در ارس ادامه خواهد داشت.
در اولین جلسه این رویداد قائم مقام سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه مناطق آزاد می توانند کانون توسعه اقتصادی کشور باشند گفت: برای حرکت همسو با دنیای مدرن و حضور در بازارهای رقابتی به توان استارت آپ ها نیازمندیم.
صفر شاسفند افزود: با روند روبه رشد شرکت های خلاق و فناور، آینده اقتصاد جهانی را باید در گرو فناوری اطلاعات و ارتباطات دانسته و هم پای تحولات جهانی حرکت کنیم.
شاسفند با اشاره به کلیات دستور اخیر رئیس جمهوری به مناطق آزاد گفت: زمینه سازی افزایش صادرات، جذب گردشگر، استقرار بانک های خارجی و پایلوت اجرای برخی برنامه ها بر اساس نیازهای کشور آخرین دستور رییس جمهور برای مناطق آزاد در کمک به اقتصاد ملی است.
وی با بیان اینکه اقتصاد دیجیتال‌، کارآفرینی دیجیتالی و دانش بنیان آی تی محور به سرعت در حال رشد است، اضافه کرد: زمینه های لازم برای ایجاد کسب و کارها برپایه فناوری اطلاعات و توسعه تجارت الکترونیک در منطقه آزاد ارس وجود دارد و ما بصورت جدی حامی ایده های خلاق و کارآمد در این حوزه هستیم.
قائم مقام سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: مرکز رشد ارس تسهیل گر فرایند تجاری سازی ایده ها بوده و صندوق پژوهشی و فناوری ارس نیز حامی مالی و معنوی استارت آپ ها است.
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این جلسه با بیان اینکه وظیفه مناطق آزاد الگوسازی برای سرزمین اصلی است، گفت: یکی از اساسی ترین اهداف ایجاد مناطق آزاد آزمایش و کاربردی کردن ایده های جدید برای اجرا در سرزمین اصلی می باشد و بهره گیری از توان استارت آپ ها هدف ما برای دستیابی سریع تر به این مهم است.
یوسف داداش زاده گفت: ارس سرشار از پتانسیل های بالقوه برای راه اندازی کسب و کارهای فناورانه و نوآور بوده و قطعا حلقه نامرئی زنجیره ارزش صنعت گردشگری در آذربایجان شرقی استارت آپ ها هستند.
داداش زاده افزود: تاکید رییس جمهور بر توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگران داخلی و خارجی در مناطق آزاد بیانگر اهمیت جایگاه کسب و کارهای خلاقانه و ایده های جدید و کارآمد برای تسریع و تسهیل در تحقق افزایش میزان درآمدزایی کشور و افزایش سهم صنعت گردشگری در تولید ناخالص داخلی مناطق آزاد است.
اولین رویداد استارتاپی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری امروز شروع بکار کرده و 15 و 21 آبان ماه نیز ادامه خواهد داشت.
در این رویداد توسعه ژئوتوریسم، استفاده از ظرفیت های کشورهای همجوار برای توسعه گردشگری، تبدیل منطقه به هاب گردشگری قفقاز جنوبی، صنایع دستی، بوم گردی و توسعه جوامع محلی، گردشگری روستایی، گردشگری مذهبی، اکوتوریسم، گردشگری تجاری، اقامت و رزرواسیون بررسی می شود.
این برنامه توسط مرکز رشد واحدهای فناور منطقه آزاد ارس و با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری آغاز بکار کرد.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.