توسعه چابهار با رشد شریان‌های مالی

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اهمیت شریان‌های مالی در توسعه مناطق آزاد، فعالیت بانک‌ها در این منطقه را تشریح کرد.

به گزارش فرینا، عبدالرحیم کردی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره فعالیت‌های مالی و سرمایه‌گذاری جدید در منطقه آزاد چابهار، افزود: یکی از ابزارهای مهم و کلیدی که موجب سرعت بخشی به توسعه و پیشرفت در مناطق آزاد می‌شود، شریان‌های مالی است.
کردی گفت: یعنی اگر کالا یا مبادله‌ای صورت می‌گیرد، باید جریان انتقال مالی آن نیز مشخص شود اما تاکنون به دلیل ضوابط و قوانین پیشین بانک مرکزی، نتوانستیم با بانک‌های خارجی ارتباط برقرار کنیم.
وی افزود: البته شعبات ویژه بانک‌های داخلی به خصوص بانک‌های دولتی در حال حاضر در مناطق آزاد مستقر هستند و از طریق شعبات ارزی و بخش‌های بین‌الملل این بانک‌ها، سرویس‌ها و خدمات لازم دریافت می‌شود.

فعالیت بانک‌ها در چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر نقش مهم شریان‌های مالی و پولی بین المللی برای توسعه مناطق آزاد، گفت: در حال حاضر بانک پاسارگاد یک پروژه پتروشیمی وابسته به یکی از شرکت‌های مجموعه پاسارگاد را در اختیار دارد و صندوق ذخیره فرهنگیان نیز پروژه‌ای دیگر را بر عهده گرفته است.
کردی ادامه داد: همچنین بانک‌های ملت و صنعت و معدن در منطقه آزاد چابهار در حال فعالیت هستند که گشایش ال سی فولاد از طریق بانک صنعت و معدن صورت گرفته است.

وی درباره اخذ موافقت اصولی برای ایجاد یک شرکت هواپیمایی در منطقه آزاد چابهار، گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته احتمالا این طرح امسال راه اندازی می‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: مقرر شده تا فاز اول این طرح از طریق سرمایه‌گذاری خصوصی تامین مالی شود و با بانک ها در حال مذاکره هستیم.

کردی در واکنش به اینکه آیا از منابع صندوق توسعه ملی برای این طرح استفاده خواهد شد یا خیر؟ گفت: خیر،  در فاز اول برنامه‌ای برای استفاده از منابع این صندوق نداریم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو