ورود 250هزار گردشگر به منطقه آزاد انزلی

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از ورود حدود 250 هزار گردشگر و افزایش 10 درصدی اقامت گردشگران در هتل‌ها و اماکن اقامتی این منطقه در دور اول سفرهای نوروزی خبرداد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار ایرنا، امین افقی با اعلام این خبر گفت: از 27 اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین امسال فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی میزبان حدود 250 هزار مسافر بود که در مقایسه با 245 هزار گردشگر ورودی در مدت مشابه در سال گذشته بیانگر افزایش 2 درصدی در شاخص تعداد گردشگر ورودی به فاز تجارت و گردشگری است.
افقی افزود: در هفت روز گذشته حدود 39 هزار نفر در هتل ها و مراکز اقامتی محدوده منطقه آزاد انزلی اقامت کرده اند که در مقایسه با آمار 35 هزار نفر اقامت گردشگر در مدت مشابه نوروز 97 نشان دهنده افزایش 10 درصدی است.
وی گفت: جذب حداکثری گردشگر با تنوع بخشی به امکانات، خدمات و تکمیل زیرساخت های مورد نیاز، در راستای خلق لحظات خوش و خاطره انگیز نوروزی برای گردشگران در سالهای اخیر، رویکرد اصلی سازمان منطقه آزاد انزلی بوده که تداوم مسیر رو به رشد حضور مسافران به این منطقه را در این مدت باعث شده است.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی، تفریحی و نمایشگاهی در ایام نوروز در قالب جشنواره ترنم بهار با هدف آشنایی بیشتر گیلانیان و مسافران با فرهنگ غنی اقوام مختلف گیلان گفت: بهره برداری از طرح های زیرساختی همچون بزرگترین آکواریوم و باغ خزندگان کشور از سوی بخش خصوصی خارجی، اسکله مارینا ، وجود بزرگترین مرکز تفریحات شمال کشور و مجموعه طرح ساحلی بزرگ منطقه در کنار مجموعه ورزش های ساحلی و ایجاد امکانات ورزش های ساحلی در کنار افزایش تعداد پارک ها و اماکن تفریحی در تمامی محدوده منطقه بر توانمندی های خدمات رسانی و جاذبه های گردشگری منطقه آزاد انزلی افزوده است.
افقی افزود: ایجاد شهرک های توریستی، تفریحی، اقامتگاه های بوم گردی و بهره گیری از معماری سنتی گیلان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در تفرجگاه های ایجاد شده در روستاهای منطقه با هدف توسعه موزون زیرساخت های گردشگری و توزیع گردشگران در تمامی محدوده منطقه، موجبات افزایش زمینه های جذب گردشگران ورودی به منطقه و استان برای اقامت در این منطقه شد.
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه خزر است و کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال ـ جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، امکان فعالیت بانک ها و موسسات مالی ـ بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی ـ تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.