سرمقاله

توسعه بندر چابهار، ابراولویتی برای مقابله با تحریم‌ها

لایحه الحاق بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد چابهار و لایحه توسعه بندر چابهار از مصوبات تازه مجلس شورای اسلامی است که سازوکاری مطمئن برای مقابله با تحریم‌های نابخردانه ترامپیسم آمریکایی به شمار می‌آید، هر چند تصویب این لوایح باید زودتر از این‌ها انجام می‌گرفت.

صنعت و اقتصاد فرهنگ در كيش

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در سفر به کیش و بازدید از موسسه فرهنگی هنری الست کیش در یادداشت کوتاهی، اقدامات انجام شده در این موسسه را الگوی مناسب جهت گسترش در سایر مناطق عنوان کرد .

ماشین حساب قشمی باز هم افتخار آفرید

نامش محمد است و کریم زاده نام خانوادگی اوست. ۱۵ سال سن دارد و در کلاس دهم دبیرستان نمونه دولتی خِرد شهر قشم تحصیل علم می کند. دوستانش به خاطر توانایی ای که محمد در محاسبات دقیق ریاضی دارد، لقب ماشین حساب بر او گذاشته اند.

قابلیت‌های جهانی جزیره‌ای به نام قشم

ایران بر دو پهنه بزرگ نفت و انرژی در خاورمیانه گسترده شده است. این دو پهنه نزدیک به ۷۰ درصد از کل انرژی فسیلی دنیا را در خود جا داده و جزیره قشم در مرکز این منبع در دل آب‌های خلیج فارس جای گرفته است.

معافیتی با پشتوانه قانونی

وحید طالب پور، عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص برخی از موضوعات مطرح شده در خصوص احتمال حذف معافیت مالیاتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طی یادداشتی به بررسی ابعاد مختلف این بحث و مسائل مترتب برآن پرداخت.
1 - 10 of 418

آخرین اخبار آرشیو