انتشار فراخوان طراحی نمادهای شهری نماز و ژئوپارک

معاون عمرانی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس از انتشار فراخوان طراحی نماد شهری با موضوع نماز و ارائه طرح محوطه و نماد سه راهی سایت ژئوپارک ارس در این منطقه خبر داد.

به گزارش فرینا، جعفر احمدی با اعلام این خبر، گفت: نماد شهری نماز در راستای ارج نهادن به مفهوم والای نماز، به عنوان رکن اساسی دین مبین اسلام، طراحی و در منطقه آزاد ارس نصب خواهد شد.
وی ارتقا و گسترش آموزه دینی نماز بین اقشار مختلف مردم، ارتقای فضای شهری با استفاده از نمادهای دینی از طریق آفرینش های هنری و بیان مظاهر دینی و معنوی متناسب با فضای شهری جهت تاثیرگذاری مطلوب بر مخاطبان از رویکردهای این فراخوان عنوان کرد.
معاون عمرانی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس در مورد شرایط در نظر گرفته شده برای نماد شهری نماز نیز گفت: نگاه نو و خلاقانه به موضوع نماز، پرهیز از ساده انگاری و طرح های شعارگونه، به دور بودن از معانی پیچیده فلسفی و انتقال مفهوم عبادت و رشد معنوی به منظور نشان دادن نماز به عنوان ستون دین و بازدارنده از نگاه، از جمله مواردی می باشند که ارائه دهنده های طرح ملزم به توجه به آن ها هستند.
احمدی افزود: از علاقمندان و فعالان رشته های هنری، معماری و معماری اسلامی دعوت می شود که طرح های پیشنهادی خود را به معاونت عمرانی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس ارسال کنند.
وی تصریح کرد: مهلت ارسال آثار پیشنهادی برای طراحی نماد شهری نماز بیستم تیرماه 96 بوده و علاقمندان باید آثار خود را به طور کامل و بر اساس ضوابطی که در فراخوان منتشر شده است، به سازمان منطقه آزاد ارس ارسال کنند.
احمدی در زمینه فراخوان طراحی نماد شهری ژئوپارک ارس نیز گفت: معاونت فنی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس در نظر دارد، ساماندهی و زیباسازی سه راهی سایت ژئوپارک ارس در مجاورت پارک کوهستان را با در نظر گرفتن شرایط محیطی به اساتید، دانشجویان، مهندسین معمار و مشاورین ذی صلاح واگذار کند.
وی افزود: علاقمندان به این موضوع می توانند حداکثر تا 30 تیرماه 96 ، طرح های خود را بر اساس ضوابطی که در این فراخوان منتشر شده است به واحد زیباسازی معاونت فنی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس ارسال کنند.
احمدی تصریح کرد: زیبایی مناسب در روز و نورپردازی در شب به همراه توجه ویژه به عناصر ژئوپارک ارس و لوگوی این ژئوپارک باید مدنظر طراحان نماد شهری این محوطه باشد.

>> دانلود فراخوان طراحی نماد شهری نماز

>> دانلود فراخوان ارائه طرح نماد شهری ژئوپارک ارس

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو