برگزاری کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) در قشم

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: مراسم اختتامیه کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) ۲۵ فروردین ۹۷ همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) در قشم برگزار می شود.

به گزارش فرینا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌هاشم حسینی، در نشست خبری کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) که در سازمان منطقه آزاد قشم تهران برگزار شد با اشاره به اینکه خداوند متعال پیامبر اکرم (ص) را به عنوان اسوه حسنه معرفی می کند، افزود: اگر ما بتوانیم از خاتم‌الانبیاء محمد (ص) الگوگیری کنیم و سبک زندگی خود را نبوی نماییم یقینا بسیاری از مشکلات ما در عرصه‌های اسلامی، فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی و حتی اقتصادی حل خواهد شد زیرا در همه عرصه‌ها سیره پیامبر اکرم (ص) جاری است.

حجت‌الاسلام حسینی در خصوص کنگره پیامبر اکرم (ص) گفت: این کنگره در منطقه آزاد قشم برگزار می شود و دلیل برپایی این کنگره در مناطق آزاد پیروی کردن از بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری در راستای یکی دانستن همه اقشار با هر نوع مذهب متفاوت است.

وی افزود: ما این کنگره را بر اساس شعار رحمه للعالمین برگزار می کنیم. با وجود اختلافاتی که در سال های اخیر برای مسلمانان به وجود آمده است و سعی کردند از اسلام یک چهره مخدوش و وحشیانه را به نمایش بگذارند ما باید در جهت تبیین چهره درست اسلام تلاش لازم را انجام دهیم.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: از آنجایی که در منطقه آزاد قشم مهاجران زیادی حضور دارند تصمیم داریم برنامه کنگره را در این منطقه برپا کنیم.

حجت‌الاسلام حسینی در خصوص ارسال آثار به کمیته علمی کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) افزود: کسانی که تمایل به شرکت در این کنگره را دارند می توانند آثار خود را تا دهم اسفندماه 96 به سایت رحمه للعالمین ارسال نمایند.

وی ادامه داد: مراسم اختتامیه در 25 فروردین 97 همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) برگزار خواهد شد و امید است این کنگره نقش خوبی در تبیین اسلام ناب محمدی داشته باشد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: علاقه مندان به این کنگره می توانند آثار خود را در 4 بخش علمی، ادبی، هنری و فضای مجازی به سایت رحمه للعالمین ارسال نمایند. همچنین از هفدم ربیع الاول زمان جمع آوری آثار آغاز می شود بنابراین علاقه مندان می توانند از این تاریخ آثار خود را ارسال کنند.

 

جایزه ویژه برای خلاقیت‌های موبایلی در کنگره پیامبر اکرم (ص)

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه این نشست با اشاره به اینکه ما یک کشور مسلمان و داعیه‌دار اسلام هستیم، گفت: از آنجایی که ما یک کشور اسلامی بزرگ به شمار می آییم باید در جهت ترویج فرهنگ اسلامی اقدامات لازم را انجام دهیم.

رسول اکبری افزود: امید است با توجه به اینکه در مناطق آزاد کشور ما برای اقلیت‌های مختلف با همزیستی کاملا خوب روبرو هستیم شیعه و سنی نیز در یک تعامل خوب بتوانند در ابعاد مختلف این کنگره کوشش های فرهنگی، هنری و علمی را داشته باشند.

 معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در خصوص جایزه ویژه منطقه آزاد قشم گفت: سازمان منطقه آزاد قشم جدای از جوایز کنگره پیامبر اکرم (ص) جایزه ویژه ای را برای خلاقیت‌های موبایلی و نرم‌افزاری تلفن همراه در نظر گرفته است.


برچسب ها : منطقه آزاد قشم
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو