توسعه بهداشت و درمان یکی از محورهای توسعه ارس است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: توسعه بهداشت و درمان به‌عنوان یکی از عوامل توسعه، از اهداف مهم ارس است.

به گزارش فرینا، محسن خادم عرب باغی در آیین افتتاح پد هلیکوپتر بیمارستان ساجدی هادیشهر، اظهار کرد: توسعه بهداشت و درمان به‌عنوان یکی از عوامل توسعه، از اهداف مهم ارس است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تصریح کرد: در یک سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان تجهیزات بهداشتی خریداری‌ شده و در اختیار مدارس منطقه گذاشته‌ایم.
وی افزود: تجهیزات اورژانسی مورد نیاز تمام مراکز بهداشتی مناطق جلفا و خداآفرین نیز از سوی منطقه آزاد ارس تأمین شده است.
عرب باغی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، مرکز دیالیز بیمارستان هادیشهر که با مشارکت منطقه آزاد ارس تجهیز شده است، امروزه یکی از مراکز مجهز در استان محسوب می‌شود.

اختصاص 2 میلیارد تومان برای تجهیز درمانگاه و اورژانس جلفا
رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد ارس، با اشاره به تجهیز درمانگاه و مرکز اورژانس جلفا نیز گفت: منطقه آزاد ارس در یک سال گذشته 2 میلیارد تومان بودجه برای درمانگاه و اورژانس جلفا اختصاص داده است.
عرب باغی اضافه کرد: ساختمان اورژانس 115 در جلفا احداث‌شده و در مرحله تحویل به دانشگاه علوم پزشکی است.
وی عنوان کرد: در حوزه امداد و نجات نیز سرمایه‌گذاری خوبی انجام‌شده است و مرکز امداد و نجات منطقه آزاد ارس و جلفا پس از تبریز مجهزترین مرکز استان محسوب می‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در پایان، گفت: وظیفه سازمان منطقه آزاد ارس، ارائه خدمات درمانی به‌موقع و بی‌منت به مردم است و در حال حاضر برنامه‌ریزی برای آموزش همگانی را آغاز کرده‌ایم.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: با افتتاح این پد، بیمارستان هادیشهر، یکی از مراکزی است که به اورژانس هوایی تبریز که در سال 1393 افتتاح‌شده است، متصل می‌شود و بدین‌وسیله وضعیت خدمات درمانی در منطقه آزاد ارس به‌این‌ترتیب، ارتقا پیدا می‌کند.
فرزاد رحمان تأکید کرد: اصلی‌ترین موارد استفاده از اورژانس هوایی برای بیماران سکته قلبی و زایمان‌های پرخطر است.

32 پد اورژانس هوایی در آذربایجان شرقی احداث شده است
جانشین هوانیروز استان نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر 32 پد اورژانس هوایی در استان احداث‌شده و در حال ارائه خدمات به مصدومان است.
سرهنگ علیلو تصریح کرد: اورژانس هوایی، سریع‌ترین روش حمل مصدوم و بیمار است و از لحظه اعلام تنها 2 دقیقه طول می‌کشد تا بالگرد اورژانس هوایی وارد عمل شود.
گفتنی است پد هلیکوپتر بیمارستان ساجدی هادیشهر به مساحت 10 هزار مترمربع، با اعتبار 280 میلیون ریال احداث‌شده است که سازمان منطقه آزاد ارس 180 میلیون ریال در این پروژه مشارکت کرده است.

 

برچسب ها : منطقه آزاد ارس
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو