ایجاد بستر لازم برای اجرای دو طرح بزرگ صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

معاون توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: شرایط برای احداث دو پروژه صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد فراهم است.

به گزارش فرینا، اردشیر سعد محمدی در بازدید از صنایع در حال احداث منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: کارخانه های «تولید ورق عریض آلومینیوم» و «پودر آلومینا» در شمار طرح های مهمی است که شرایط برای عملیاتی شدن آنها در منطقه ویژه اقتصادی لامرد فراهم است.

سعد محمدی گفت: عملیات اجرایی این دو  کارخانه براساس برآوردهای انجام شده مستلزم سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲۰۰ میلیون یورو است که با تسهیل شرایط و فراهم شدن ساز و کارهای مورد نیاز مهیای همکاری در زمینه اجرایی شدن این دو طرح بزرگ هستیم.

وی با اشاره به بهره برداری از کارخانه آلومینیوم جنوب در آینده افزود: با احداث کارخانه های مذکور زمینه برای تکمیل چرخه فعالیت های صنعتی در صنایع پایین دست آلومینیوم و سایر بخش های صنعتی فراهم می شود و از این رهگذر خلق ارزش افزوده و بسترسازی برای ایجاد فرصت های شغلی پایدار امکان پذیر می شود.

معاون ایمیدرو با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: این حجم سرمایه گذاری برای افزایش تولید داخلی، توسعه اقتصاد ملی و شکوفایی منطقه و نواحی پیرامونی بسیار اثربخش است و سازمان ایمیدرو در راستای برنامه ها و اهداف موردنظر از این فعالیتها حمایت همه جانبه می کند.

سعد محمدی در ادامه شرط اساسی برای دستیابی به این اهداف را همگرایی و هم افزایی تمامی دستگاهها ذیربط برای تسریع در تکمیل زیرساختهای مورد نیاز صنایع در حال احداث و استفاده از نیروهای جوان، توانمند و متخصص برشمرد و افزود: دستاورد چنین رویکردی سبب ایجاد روحیه نشاط در سطح جامعه، رونق اقتصادی و رفاه آحاد جامعه می شود.

در ادامه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با تشریح روند فعالیت برای تکمیل زیرساختها و فراهم کردن خوراک مورد نیاز صنایع در حال احداث از توجه ویژه رئیس هیات عامل ایمیدرو و سایر دست اندرکاران  به منطقه متبوعش تقدیر کرد.

محمد آشفته آج بیشه با استقبال از تشکیل نشست های مستمر به منظور شناسایی و رفع موانع فرارو صنایع مستقر در سایت انرژی بر لامرد، این امر را سرآغاز استفاده بهینه از تمامی ظرفیتهای موجود برای تحقق اهداف توسعه ای در این منطقه عنوان کرد.

همچنین در جریان این بازدید، محمد مهدی مستقیمی مدیرعامل شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو) با ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه تولید ۳۰۰ هزار تنی شمش آلومینیوم در فاز اول این کارخانه؛ خواستار مساعدت تمامی مسئولان ذیربط در این زمینه شد.

لازم به ذکر است آلومینیوم به ظرفیت حدود یک میلیون تن و صنایع پایین دست مرتبط، سیمان با ظرفیت ده میلیون تن، منیزیم با ظرفیت ۶۰ هزار تن در سال، نیروگاه سیکل ترکیبی، نیروگاه خورشیدی، پتروشیمی با ظرفیت سالانه ۵ میلیون تن، پالایشگاه میعانات گازی، زنجیره تولید بوتان، تولید پروپیلین از پروپان، صنایع پشتیبان، صنایع پایین دست فولاد و  همچنین فعالیت های خدماتی  از جمله عناوینی است که شرایط فعالیت و توسعه آنها در این منطقه استراتژیک در جنوب استان فارس و مجاور کانونهای انرژی کشور فراهم است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو