معدوم سازی 61210 کیلوگرم فرآورده های تاریخ گذشته و غیرمجاز در ارس

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس از معدوم سازی 61210 کیلوگرم فرآورده نوشیدنی تاریخ گذشته و غیرمجاز خبر داد.

به گزارش فرینا، مهدی غفاری با اعلام این خبر، گفت: بالغ بر 61210 کیلوگرم نوشیدنی گازدار با برند Herzog و Argo محصول کشور گرجستان، به دلیل انقضاء تاریخ مصرف، غیر قابل ترخیص و عرضه به بازار مصرف تشخیص داده شده و معدوم سازی شد. 
غفاری افزود: این محصولات از سال 93 به صورت بلاتکلیف در یکی از انبارهای داخل محدوده گمرکی رسوب شده بود که با درخواست صاحب کالا و اخذ دستور دادستان عمومی و انقلاب جلفا و در جهت صیانت از سلامت جامعه، از چرخه مصرف خارج شدند. 
وی ضمن تاکید بر ضرورت تامین فرآورده های مصرفی سالم و مناسب جهت عرضه در بازار مصرف، اجرای سیاست های سازمان غذا و دارو در زمینه واردات فرآورده های سلامت محور را ضامن سلامت و ایمنی جامعه دانست. 
مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس افزود: در این راستا بازدید های مستمر از انبارهای کالاهای سلامت محور منطقه ادامه داشته و به منظور حفظ امنیت و سلامت جامعه، کلیه کالاهای تاریخ گذشته، غیر مجاز و غیر قابل مصرف معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج خواهد شد. 
گفتنی است، در سال جاری علاوه بر نوشیدنی های فوق، 1719 کیلوگرم کیک به علت استفاده بیش از حد مجاز از نگهدارنده و 49160 کیلوگرم تخم مرغ به دلیل انقضای تاریخ مصرف با درخواست صاحب کالا،جمع آوری و پس از اخذ نتایج آزمایشگاهی و دستور دادستان عمومی و انقلاب جلفا، از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

برچسب ها : منطقه آزاد ارس
خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو