نشست تخصصی کارگروه استقرار سامانه جامع گمرکی مناطق آزاد در اروند برگزار شد

«نشست تخصصی کارگروه اعزامی استقرار سامانه جامع گمرکی مناطق آزاد در منطقه آزاد اروند برگزار شد.

به گزارش فرینا، نشست تخصصی کارگروه اعزامی استقرار سامانه جامع گمرکی مناطق آزاد با حضور ناصر خرمالی مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش‌افزوده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمدامین اله داد دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات و مدیر پروژه پنجره واحد مناطق آزاد و مدیران گمرکات مناطق آزاد کشور در محل گمرک خرمشهر برگزار شد.
مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش‌افزوده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در این نشست گفت: برنامه داریم تا سامانه جامع گمرکات کشور را در مناطق آزاد اجرا کنیم که این کار نیاز به ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری و سامانه نرم‌افزاری خاص خود را دارد.
ناصر خرمالی افزود: این کار در مناطق آزاد انزلی، اروند ماکو و ارس انجام‌شده است و تا آخر سال جاری در دیگر مناطق نیز راه‌اندازی می‌شود تا گمرکات هر 7 منطقه آزاد در کشور مجهز به این سامانه شوند.
خرمالی گفت: این سامانه در منطقه آزاد اروند دچار مشکلاتی شد و به همین منظور شرکت پیمانکار آن را به همراه مدیران گمرک مناطق آزاد کشور به منطقه آزاد اروند آوردیم.
وی افزود: به‌ این‌ ترتیب مشکلات این سامانه توسط شرکت پیمانکار رفع می‌شود و مدیران گمرک‌های مناطق آزاد آشنایی بیشتری با این سامانه و اجرای آن پیدا می‌کنند.

به گزارش فرینا، بررسی آخرین وضعیت تعاملات با گمرک جمهوری اسلامی ایران، وزارت صمت و بانک مرکزی، بررسی آخرین وضعیت استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد و  تبادل نظر در خصوص یکسان سازی رویه ها و فرآیندهای گمرکی مناطق آزاد از جمله محورهای این نشست دوروزه بود.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو