در دیدار با معاون مشورتی استان یو‌ن نان چین عنوان شد:

تاکید بر گسترش روابط اقتصادی و تجاری گیلان و یو‌ن نان چین

در دیدار معاون اقتصادی استاندار گیلان با معاون مشورتی استان یو‌ن نان چین بر همکاری‌های مشترک و گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو استان تاکید شد.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا، سیدمحمد احمدی صبح امروز در دیدار با معاون کنفرانس مشورتی سیاسیاستان یون‌نان چین و هیئت همراه با معرفی ظرفیت‌های مختلف گیلان در بخش‌های کشاورزی، گردشگری، صنعتی و تجاری گفت: گیلان در تولید چای، فندق و بادام زمینی رتبه اول و در تولید برنج رتبه دوم کشوری را داراست.
احمدی بخش کشاورزی را اولین محور توسعه گیلان عنوان کرد و افزود: حدود 2.5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی که 3 درصد تولید کل کشور را دربر می‌گیرد توسط استان گیلان تولیدمی شود‌.
وی به فعالیت حدود 3 هزار واحد تولیدی در استان گیلان اشاره کرد و گفت: استان گیلان در بخش تولید مواد سلولزی در سطح کشور پیشرو است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان به همجواری با کشورهای آسیای میانه و نیز افتتاح راه آهن قزوین ـ رشت با ظرفیت حمل و نقل 10 میلیونتن بار و 3 میلیون مسافر اشاره و خاطرنشان کرد: وجود منطقه آزاد انزلی، مناطق ویژه اقتصادی لاهیجان و آستارا و 2 گمرک فعال در انزلی و آستارا از مزیت‌های دیگر استان گیلان محسوب می‌شود.
احمدی به آمادگی گیلان برای همکاری در زمینه‌های زیرساختی بندری و ریلی با استان یون‌نان کشور چین اشاره کرد و گفت: با نگاه ویژه‌ای که سران ایران و چین در توسعه روابط اقتصادی، تجاری و دیگر محورها دارند، بستر همکاری دو استان بیش از گذشته فراهم است.
وی با تأکیدبر وجود زمینه‌های گسترش روابط در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، فناوری‌های نوین، محیط زیستی و گردشگری افزود: امیدواریم این سفر نقطه عطفی برای توسعه مناسبات و افزایش میزان مبادلات تجاری دو استان باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان به امضاء تفاهم نامه فی‌مابین دو استان در سال 2003اشاره کرد و افزود: تأکید طرف چینی بر بهتر اجرایی شدن این تفاهم‌نامه بیش ازگذشته به دکتر سالاری استاندار گیلان منعکس خواهد شد.
احمدی با استقبال از پیشنهاد طرف چینی مبنی بر حضور در نمایشگاه عرضه کالاهای تجاری در ماه ششم میلادی در شهر کون‌مینگ استان یون‌نان چین گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان محور برنامه‌ریزی برای حضور پرشور تجار گیلانی در این نمایشگاه خواهد بود.

خونگرمی مردم و امنیت کامل گیلان را برای مردم و سرمایه‌گذاران چین تشریح می‌کنیم

معاون کنفرانس مشورتی سیاسی استان یون‌نان چین نیز هدف از این سفر را شناخت ظرفیت‌های موجود در گیلان در مسیر گسترش مناسبات مشترک عنوان کرد و گفت: پیگیری اجرای تفاهم‌نامه همکاری سال2003 و جلسات مشترک در توسعه روابط و مبادلات تجاری از دیگر اهداف این سفر است.
هوانگ یی به شرایط اقلیمی و طبیعی مشترک میان دو استان اشاره کرد و افزود: سالانه بیش از 4 میلیون گردشگر خارجی و 100 میلیون گردشگر داخلی از این استان دیدن می‌کنند.
وی به وجود خاک حاصل‌خیز و تولیدات برتر کشاورزی مشترک با گیلان همچون چای و فندق اشاره کرد و گفت: کشور ایران در بخش نفت و گاز بسیار غنی و ثروتمند است که می‌توانیم در این حوزه‌ها ارتباطات خوبی داشته باشیم.
معاون کنفرانس مشورتی استان یون‌نان چین به وجود روابط مشترک میان 10 استان چین با ایران اشاره کرد و گفت: امیدواریم با توسعه همکاری‌ها در بخش‌های گردشگری، انرژی، تجارت و کشاورزی شاهد برقراری خواهرخواندگی میان دو استان گیلان و یون‌نان باشیم.
احمدی با بیان اینکه نظام همکاری میان دو استان با تعاملات پیوسته مستحکم‌تر می‌شود افزود: ارتباطات دواستان زمانی به اوج خود می‌رسد که شاهد روابط بنگاه‌های اقتصادی و مردم یون‌نان و گیلان باشیم.
هوانگ یی برضرورت تبلیغات گسترده در بخش گردشگری و ایجاد رغبت برای سفر مردم استان به صورت متقابل تأکید و تصریح کرد: با معرفی آژانس‌های گردشگری می‌توانیم شاهد رونق سفرمردم استان‌ها باشیم.
وی به تبلیغات برخی رسانه‌ها مبنی بر وجود ناامنی در ایران اشاره کرد و گفت: با سفر به ایران بویژه استان گیلان شاهد خونگرمی مردم این کشور و وجود امنیت کامل بودیم و این موضوع را از طریق شبکه‌های اجتماعی به مردم و سرمایه‌گذاران چینی‌ اعلام کردیم.
معاون کنفرانس مشورتی استان یون‌نان چین به برگزاری دومین نمایشگاه تجارت با کشورهای جنوب آسیا در تاریخ 10 و 11 ماه ششم میلادی اشاره کرد و گفت: از تاریخ 12 لغایت 18 همین ماهنیز در شهر کون‌مینگ استان یون‌نان چین نمایشگاه عرضه کالاهای تجاری برگزار می‌شود.
هوانگ یی به حضور ومشارکت ایرانیان در این نمایشگاه طی سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: تجار ایرانی در 20 غرفه صنایع دستی و فرش تولیدی خود را عرضه می‌کردند و در 3 روز ابتدایی نمایشگاه تمامی کالاها به فروش می‌رسید.
وی به پیش‌بینی 24 غرفه برای ایرانیان در نمایشگاه امسال اشاره کرد و گفت: امیدواریم شاهد حضور پرشور تجار گیلانی در این نمایشگاه باشیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو