آغاز به کار دومین نمایشگاه تخصصی برنج و صنایع وابسته در منطقه آزاد انزلی

دومین نمایشگاه تخصصی برنج و صنایع وابسته با حضور رضا مسرور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی، مدیران جهاد کشاورزی، موئسسه تحقیقات برنج کشور، شرکت شهرک های صنعتی و فعالان این حوزه در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.

به گزارش فرینا، در این نمایشگاه تخصصی بیش از ۳۰ واحد صنعتی، بسته بندی، کارخانه های شالیکوبی و فعالان این حوزه در غالب غرفه های عرضه محصولات حضور پیدا کرده اند تا علاوه بر معرفی توانمندی های مجموعه خود، با افزایش مشارکت واحد های فعال در این حوزه زنجیره تولید، عرضه و صادرات محصولات با بهره گیری از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی تکمیل شود.

از نکات حائز اهمیت این نمایشگاه معرفی محصولات بومی سازی شده و تولید داخل شامل خشک کن جکی و عرضه محصولات کشاورزی ارگانیک می باشد که برای نخستین بار در کشور در این نمایشگاه تخصصی عرضه و در معرض دید عموم قرار گرفت.

لازم بذکر است با توجه به مزیت های قانونی و معافیت های مالیاتی منطقه آزاد انزلی و فرصت ارائه محصولات در نمایشگاه های خارجی از سوی این سازمان، تولید کنندگانی که استاندارهای لازم را رعایت و محصولات را با بسته بندی متنوع و با کیفیت تولید کنند می تواند در بخش صادرات محصولات از مزیت های منطقه آزاد انزلی به کشورهای حاشیه خزر بهره مند شوند.

گفتنی است؛ استان گیلان بالغ بر ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دارد که سالانه، حدود ۱ میلیون و۲۰۰ هزار تن شلتوک تولید میکند و حاصل این میزان از شلتوک ۸۰۰ هزارتن برنج سفید است که روانه بازار های مصرفی در داخل و خارج از کشور می شود.

علاقه مندان می توانند تا تاریخ ۱۴ تیر ماه همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ از این نمایشگاه تخصصی بازدید به عمل آورند

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو