دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشورnoptex در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشور با عنوان noptex با حضور بیش از ۳۰ تولید کننده و واردکننده حوزه اپتیک کشور در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی این منطقه برگزار شد.

به گزارش فرینا، از نکات جالب توجه نمایشگاه تخصصی مزبور وجود رویکرد تجاری و آموزشی در آن بود که براساس آن اقدام به اجرای کارگاه های آموزشی در زمینه های فیتینگ عدسی های تدریجی، ارائه مشاوره صحیح به مشتری جهت انتخاب عینک تدریجی، آشنایی با انواع کوتینگ وکاربرد آن، آشنایی با ساخت فریم عینک و آلیاژهای مرتبط با آن نمود؛ و در پایان کارگاه های آموزشی برپا شده، مدرک حضور در این دوره های آموزشی از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی به شرکت کنندگان اعطا شد.

بنا براین گزارش محمدولی روزبهان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز به همراه معاونین و مدیران این سازمان از نمایشگاه تخصصی اپتیک بازدید به عمل آورد و در گفتگو با شرکت کنندگان در نمایشگاه مباحث مرتبط با تسهیل سرمایه گذاری و واردات در این بخش را مورد بررسی قرار داد.

از دیگر فعالیت های جنبی دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشور که به میزبانی مرکز همایش ها و نمایشگاهی منطقه آزاد انزلی برگزار شد، برپایی نخستین استارت آپ کشوری اپتیک بود، که با هدف حمایت از تولید و ایده های برتر اپتیکی با پشتیبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یک رویداد جنبی نمایشگاه تخصصی برگزار و طرح های نوین و خلاقانه ای نیز به شرکت کنندگان معرفی شد.

در استارت آپ برگزار گردیده، پس از بررسی چندین طرح ارائه شده، یک طرح در زمینه تولید صنعتی فریم، یک طرح در خصوص تولید مواد اولیه انواع عدسی، دو طرح با محوریت تولید فریم های دست ساز، دو طرح در زمینه نرم افزارهای اپتیک پایه، یک طرح با موضوعیت تولید لنزومترویک و طرحی دیگر در زمینه تولید عدسی مورد بررسی قرار گرفته و پذیرفته شد.

گفتنی است؛ این نمایشگاه، 23 تا 27 بهمن ماه در مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو