انعقاد تفاهم نامه همکاری بین منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و دانشگاه آزاد

تفاهم نامه همکاری بین منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به منظور همکاري و تعامل علم و صنعت منعقد شد.

به گزارش فرینا، در نشستی با حضور حسین نامور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و معاونان منطقه ویژه و دانشگاه آزاد در دفتر کار مدیرعامل منطقه ویژه در جهت انعقاد تفاهم نامه همکاری به منظور گسترش همکاري و تقويت تعامل علم و صنعت برگزار شد.

در این نشست مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ضمن خوش آمدگویی به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و هیات همراه، به معافیت ها و ظرفیت های بالفعل و بالقوه منطقه ویژه اقتصادی اشاره کرد و افزود: علم و صنعت باید در جهت توسعه و پایداری با هم تعامل بیشتری داشته باشند. در برخی موارد شکست واحدهای تولیدی بابت عدم استفاده از مزیت علم در آن صنعت و علمی نبودن آن واحد تولیدی است.

حسین نامور با بیان اینکه خلائی بین صنعت و علم احساس می شود که یکی از ماموریت ها و وظایف اجتماعی منطقه ویژه و مراکز علمی ایجاد زمینه مناسب برای ورود آموزه های علمی و انتقال تکنولوژی در صنعت است که بعد از مکاتبات این منطقه ویژه با مدارس و دانشگاه های مختلف جهت همکاری و انجام این مهم، هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر اولین مرکز علمی است که در این راستا اولین قدم را برداشته است.

نامور گفت: امید است با استعانت از خداوند منان بعد از عملیاتی شدن این تفاهم نامه همکاری در آینده نزدیک شاهد بهره وری و نتایج مثبت و ملموس باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر ضمن تشکر از پیگیری های منطقه ویژه، یکی از فرآینده توسعه را نیاز ارتباط موثر بین جامعه صنعتی و تجاری با مراکز علمی دانست و افزود: علم باید متولی امور در جامعه باشد. دانشگاه ها در بستر علم که در چارچوب نیازها شکل می گیرند بایستی متکفل وظیفه ذاتی علم باشند و امکانات و ابزارها را در این رابطه تامین و تجهیز کنند.

اسماعیل عبداللهی گفت: یکی از اهداف و تلاش دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر علمی کردن محیط دانشگاه است که در نهایت علم، فناوری و نوآوری در خدمت صنعت باشد.

در این نشست عبداللهی با اهدا لوح سپاس از تعامل و همکاری مدیریت منطقه ویژه با این دانشگاه آزاد تقدیر و تشکر کرد.

موضوعات تفاهم نامه منعقده فی مابین منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر ایجاد زمینه هایی همچون: اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی، تربیت نیروی انسانی متخصص در قالب دوره های مصوب در مقاطع تحصیلی مختلف، ارایه سمینار، دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی، هدایت و حمایت از پایان نامه ها، انجام امور مطالعاتی و امکان سنجی مورد نیاز است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو