برنامه ریزی جامع و تدوین نقشه راه زمینه ساز توسعه منطقه ویژه اقتصادی قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: منطقه ویژه اقتصادی قشم باید با برنامه ریزی جامع و تدوین نقشه راه، با استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود و تجارب منطقه آزاد قشم، زمینه توسعه پایدار و متوازن، این بخش عظیم جزیره قشم را فراهم بیاورد.

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی شامگاه سه شنبه در نشست معارفه مدیر جدید منطقه ویژه اقتصادی قشم، گفت: موفقیت مدیریت این منطقه ویژه، منوط به اجرای برنامه های توسعه در فضایی آرام و بدون حاشیه و متناسب با بودجه تخصیصی است.

مومنی با بیان اینکه راه حل های کم هزینه و کم حاشیه در منطقه ویژه اقتصادی، زمینه موفقیت برنامه های توسعه را فراهم می آورد، افزود: احداث اتوبان بین درگهان و گیاهدان یکی از نمونه های موفق اقداماتی است که با هزینه کم و بدون حاشیه انجام گرفته و زمینه رضایت عمومی را در میان گردشگران و ساکنان این نقاط پرتردد فراهم کرده است.

به گفته وی؛ بیش از 70 درصد مسافران ورودی به جزیره سهم منطقه ویژه اقتصادی قشم است که این میزان، بطور منطقی ضرورت اختصاص بودجه ای متناسب وضع موجود را اجتناب ناپذیر می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از سخنان خود حوزه هایی مانند ژئوپارک، صنایع دستی و میراث فرهنگی را از مباحث تخصصی سازمان منطقه آزاد قشم خواند و گفت: هرچند مصادیق این مباحث در محدوده منطقه ویژه اقتصادی قشم قرار دارد، اما با توجه به ماهیت تخصصی آنها و پیشینه مطالعات و اقدامات صورت گرفته، منطقه ویژه اقتصادی قشم نیاز به فعالیت چندانی در این حوزه ها ندارد.

مومنی تصریح کرد:  طرح جامع و تفصیلی طبل و تهیه شناسنامه های روستاهای محدوده از مهمترین اقدامات در دست اجرای منطقه ویژه اقتصادی قشم است که با نهایی شدن آنها، توسعه پایدار و متوازن در این منطقه ویژه با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

براساس این گزارش در این نشست حکم انتصاب امیر سلکی به عنوان مدیر جدید منطقه ویژه اقتصادی قشم از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اهداء و از خدمات محمد امین جعفری مدیر قبلی این منطقه قدردانی شد.  

گفتنی است؛ امیر سلکی مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم که  11شهر و روستا شامل درگهان، هلر، طولا، کووه ای، گیاهدان، رمکان، جیجیان، نخل گل، زیرانگ، ریگو و رمچاه، سایت جزایر ناز را دربر می گیرد با حکم حمیدرضا مومنی  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با حفظ سمت به مدیریت منطقه ویژه اقتصادی قشم نیز منصوب شد.

از حدود یک هزار و 500 کیلومتر مربع مساحت جزیره قشم 300کیلومتر مربع به منطقه آزاد قشم و بقیه به منطقه ویژه اقتصادی قشم اختصاص داده شده است.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو