با حضور مشاور رییس جمهور؛

پارلمان زنان کیش افتتاح شد

مجموعه «پارلمان زنان کیش» با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد،‌ مدیرعامل، معاونان و برخی از مدیران منطقه آزاد کیش، دیشب افتتاح شد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، در آئین افتتاح این مجموعه، مرتضی بانک، با تاکید بر اهمیت جایگاه زنان کیش،‌ گفت: باید این اقدام مهم و ارزشمند اجتماعی به عنوان یک الگو در سطح کشور گسترش یابد.
در ادامه این مراسم رئیس اداره امور زنان کیش با بیان این که پارلمان زنان طبق دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و بر اساس جمعیت زنان این منطقه تشکیل شده است، گفت: با بررسی و مطالعات جمعیت زنان و به تناسب سهمیه، به ازای هر ۱۰۰ نفر از اعضای هر قشر سهمیه عضویت در پارلمان اختصاص یافته است.
عالمه خسروی اعضای این پارلمان را صنوف مختلف شامل زنان خانه‌دار، فعالان اجتماعی، آموزش و پرورش، دانشجویان و دیگر اقشار مختلف جامعه بر شمرد و اظهار داشت: پارلمان زنان کیش در قالب ۵ کمیته" فرهنگی- اجتماعی، گردشگری، اقتصادی، آموزش و پژوهش و توانمند سازی حقوقی و سلامت و خانواده" فعالیت خود را آغاز کرده است.
خسروی افزود: کمیسیون ها بر اساس تخصص هایی که اعضای مجمع عمومی دارند در پارلمان عضو هستند و این مجمع دارای یک هیئت رئیسه ۷ نفره، متشکل از رئیس، نائب رئیس، دبیر، سخنگو و سه نفر عضو هیئت رئیسه است.
رئیس اداره امور زنان کیش در خصوص شیوه نامه پارلمان زنان که در قالب نقشه راه و فعالیت سازمان منطقه آزاد کیش تدوین شده است تصریح کرد: این شیوه نامه پس از ارسال به تمام اقشار مختلف جامعه و نمایندگان و با جمع بندی نظرات و پیشنهادهای ارائه شده در نهایت به تصویب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان رسیده است.
گفتنی است، پارلمان زنان کیش در قالب یک مجمع مشورتی، مطالبات زنان جامعه را بررسی و بومی سازی و به نهادهای زیربط ارائه می‌کند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو