نقش موثر منطقه ویژه اقتصادی پیام در خودکفایی تولید تجهیزات پزشکی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به وجود چندین شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی در این منطقه عنوان کرد: اقدامات و فعالیت های صورت گرفته توسط این مجموعه ها موجب شده تا امروز این منطقه به عنوان یکی از هاب های تولید تجهیزات پزشکی در حال حرکت به سمت خودکفایی در این بخش باشد.

به گزارش فرینا، نادر ثناگو مطلق گفت: شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی، دارویی، بهداشتی و آرایشی  مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام امروز به این سمت در حال حرکت هستند که با بومی سازی بسیاری از تجهیزات و اقلام مورد نیاز علاوه بر تامین نیاز کشور و خودکفایی در این بخش از خروج ارز نیز جلوگیری کنند.

ثناگو مطلق با اشاره به راه اندازی 38 خط تولید تجهیزات پزشكی و دارویی در منطقه ویژه اقتصادی پیام عنوان داشت: راه اندازی این تعداد خط تولید از 2 سال پیش آغاز شده که بخشی از آنها هم اکنون در حال فعالیت و تولید هستند و مابقی نیز در آینده نزدیک فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی در ادامه به فعالیت برخی از شرکت های تولید کننده تجهیزات دارویی، بهداشتی و آرایشی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام اشاره و گفت: به همت یکی از این شرکت ها امروز محصولاتی از جمله تشک های بستری بیمارستانی و تشک های زخم بستر که قابلیت رقابت با نمونه های خارجی را دارند در حال تولید است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام ادامه داد: همچنین این شرکت موفق شده که در سال 97 برای نخستین بار در کشور کاف های فشار خون، اکسسوری های دستگاه الکتروکاردیوگرافی و پوار فشار سنج  را تولید و پس از گرفتن مجوز و استانداردهای مورد نیاز با کیفیت بسیار بالایی وارد بازار و بخش زیادی از نیاز کشور را بدون نیاز به واردات در این بخش تامین نمایند.

ثناگو مطلق با اشاره به اینکه هدف این است تا با حمایت هر چه بیشتر از چنین واحدهایی گام های بیشتری در راستای خودکفایی کشورمان در تولید تجهیزات پزشکی و بی نیاز شدن از واردات این کالاها صورت بگیرد تصریح کرد: این در حالی است که توسط شرکت دیگری که هم اکنون در پیام مستقر و در حال خدمات رسانی است، دستگاه های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی پیش از این تولید که با این اقدام کشور در این بخش نیز به خوکفایی رسیده است.

وی، تولید نخستین اتوبوس آمبولانس ملی توسط یک شرکت مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام را از دیگر فعالیت های انجام شده در حوزه تجهیزات پزشکی عنوان و بیان داشت: همچنین وجود مرکز پت اسکن در پیام به عنوان تنها پت مامو خاورمیانه موجب شده تا امروز علاوه بر ارائه خدمات به مردم استان و کشورمان، شاهد حضور افرادی از کشورهای منطقه از جمله عراق نیز هستیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان  تولید، پشتییانی ها و مانع زدایی ها بیان داشت: با هدف تحقق هر چه بهتر تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید، این مهم در دستور کار منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام قرار گرفته و به دنبال این هستیم تا علاوه بر تسهیل سازی روند استقرار شرکت ها در این منطقه، شاهد رونق تولید، افزایش اشتغال و از سوی دیگر توسعه هر چه بیشتر صادرات در بخش های مختلف از جمله پزشکی، دارویی، بهداشتی و آرایشی به اقصی نقاط دنیا باشیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو