جستجو به دنبال کلید واژه «اوراسیا» - تعداد یافته ها 26 مورد

فراخوان ارسال مقاله به همایش بین‌المللی نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد

دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه‌ای از آغاز فراخوان ارسال مقالات این همایش از تاریخ ۳۱ خرداد خبر داد.

بررسی راهکارهای عملیاتی حمایت از فعالین اقتصادی متاثر از کرونا در منطقه آزاد انزلی

در جلسه شورای معاونین سازمان که با حضور دکتر روزبهان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان و اعضای شورای معاونین برگزار شد راهکارهای عملیاتی به منظور کاهش آسیب دیدگی اصناف، واحد‌های تولیدی، فعالین گردشگری و بخش های دیگر اقتصادی در منطقه آزاد انزلی بررسی شد.

منطقه آزاد چابهار، حلقه اتصال اوراسیا به آب‌های اقیانوسی

در طول چند دهه گذشته، اقتصاد جهانی شاهد آزادسازی‌های تجاری عظیمی در مبادلات تجاری در راستای فرآیند جهانی‌سازی بوده است. این حرکت از ابتدا با شکل‌گیری موافقت‌نامه عمومی تعرفه و تجارت‌ آغازشده و هم‌اکنون به‌وسیله سازمان تجارت جهانی دنبال می‌شود. با توجه به طولانی بودن فرآیند جهانی‌سازی، منطقه‌گرایی راه‌حلی برای توسعه تجارت کشورها است، زیرا این روش از حیث قابلیت دسترسی به بازارها، از کارایی بیشتری به‌خصوص برای کشورهای درحال‌توسعه که آمادگی ورود یکباره به تجارت آزاد را ندارند، برخوردار است.

ظرفیت منطقه آزاد ارس برای افزایش صادرات به کشورهای اوراسیا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس میزان صادرات ایران به کشورهای اوراسیا را کمتر از یک میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: اگر هدفگذاری کنیم تا دست کم 2 درصد بازارها را به خود اختصاص دهیم، میزان صادرات ما به اوراسیا باید دست کم 10 برابر میزان کنونی یعنی 10 میلیارد دلار شود.

صادرات 179 میلیون دلاری کالا و خدمات منطقه آزاد ماکو

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ از ابتدای تاسیس سازمان تا پایان ۱۰ ماهه سال جاری ۱۷۹ میلیون دلاری کالا و خدمات منطقه آزاد ماکو صادر شده است.

تفاهم نامه همکاری مناطق آزاد ماکو، ارس با منطقه آزاد انزلی به امضا رسید

در راستای سیاست های راهبردی سازمان به منظور بهره گیری حداکثری از ظرفیت های ملی و منطقه ای در مسیر توسعه روابط کشورمان با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، تفاهم نامه همکاری سه جانبه میان مدیران عامل منطقه آزاد انزلی، ماکو و ارس در همایش مناطق آزاد، ویژه و توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای همسایه بامحوریت صادرات-ترانزیت و اوراسیا منعقد شد.

تأکید بر نقش محوری منطقه آزاد انزلی در توسعه روابط با اتحادیه اقتصادی اوراسیا

معاونین امور بندری و حوزه خزر و اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان در نشست های تخصصی ظرفیت ها و چالش های لجستیکی در ارتباط با کشورهای اوراسیا و همچنین چالش های تولید و صادرات به بیان ظرفیت ها و توانمندی های این منطقه به عنوان تنها منطقه آزاد کشور درشمال کشور پرداخته و منطقه آزاد انزلی را حلقه اتصال کشورمان با اتحادیه اقتصادی اوراسیا عنوان کردند.

احیای ۵۵ درصد خاک ایران با توسعه کریدور جنوب ـ شمال

معاون حمل و نقل و ترانزیت منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اهمیت توسعه محور جنوب ـ شمال گفت: مسیر مهیاست اما ضعف‌های جدی دارد که اگر رفع شود، ۵۵ درصد از خاک ایران احیا شده و مردمان این مسیر از مزایای آن بهره‌مند شوند.

افزایش 85 درصدی صادرات از آزاد ارس پس از اجرای توافق ارواسیا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در چند ماهه گذشته که توافقنامه ای ارواسیا اجرایی شده است میزان صادرات از منطقه ای نوردوز ارس حدود 85 دصد افزایش یافته که در ادامه این روند مثبت می تواند ادامه یابد تا سهم ایران از صادرات به کشورهای منطقه اوراسیا افزیش یابد.