۲۵۰ واحد تولیدی منطقه آزاد چابهار مجوز زیست محیطی گرفتند

مدیر محیط زیست منطقه آزاد چابهار گفت: ۲۵۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در این منطقه براساس بررسی و پایش‌های صورت گرفته در ۱۰ ماه گذشته مجوز زیست محیطی دریافت کردند.

 به گزارش فرینا به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، علی مصطفی زاده  مدیر محیط زیست منطقه آزاد چابهار  اظهار داشت: مدیریت محیط زیست منطقه آزاد چابهار از زمان تاسیس در تیرماه سال گذشته تاکنون مسئولیت پایش‌های دوره‌ای و کنترل آلایندگی آب، خاک، هوا و صوت را بر عهده داشته است.
وی افزود: راه اندازی مدیریت محیط زیست در منطقه آزاد چابهار یکی از ضرورت‌ها بود که با همت مدیرعامل این سازمان راه اندازی شد که نقش مهمی در کنترل مسائل زیست محیطی واحد‌های مختلف تولیدی، خدماتی و صنعتی داشته است.
وی بیان کرد: مدیریت محیط زیست منطقه آزاد چابهار همکاری و تعامل خوبی با اداره حفاظت محیط زیست چابهار دارد و در احیا و رسیدگی به ۶ طرح زیست محیطی در حال همکاری هستند.
مدیر محیط زیست منطقه آزاد چابهار گفت: برای نخستین بار تیم سبز این منطقه با حضور ۶۰ فعال محیط زیست راه اندازی شده است.
مصطفی زاده پاکسازی و جمع آوری زباله‌های ساحل تیس، توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب در پنج عنوان و اجرای ۱۲ مناسبت مختلف را از جمله فعالیت محیط زیست منطقه آزاد چابهار در طول ماه‌های اخیر عنوان کرد.
وی بررسی آلایندگی پتروشیمی را از دیگر فعالیت‌ها عنوان کرد و افزود: برای کاهش اثرات زیست محیطی از ۱۸ واحد تنها به هفت واحد پتروشیمی اجازه فعالیت داده شده است.
وی ادامه داد: برداشت آب توسط پتروشیمی از خلیج چابهار ممنوع و قرار است در نزدیکی دره لیپار در مسیر ساحلی چابهار- بریس و متصل به آب‌های اقیانوسی آب برداشت و دوباره پس آب به آنجا منتقل شود.
وی گفت: استفاده از تکنولوژی روز در پتروشیمی جای هیچ نگرانی را برای مردم محلی باقی نگذاشته است. 

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو