جمعه 30 فروردين 1398

21 / کلنگ زنی و افتتاح پروژه ها در مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس

همزمان با هفته دولت، آیین کلنگ زنی پروژه احداث سالن ورزشی و پارک شهرک خداآفرین با حضور مشاور رییس جمهور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش فرینا، این سالن ورزشی در 2 هزار متر مربع و با اعتبارات سازمان منطقه آزاد ارس ساخته می شود. 
هم چنین ساختمان اورژانس مرکز خداآفرین در منطقه آزاد ارس با حضور مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید. 
کلنگ زنی احداث مرکز گلخانه ای شیشه ای در مرکز خداآفرین نیز دیگر برنامه امروز بود. این مجموعه پس از بهره برداری سالانه 15 هزار تن صیفی جات تولید می کند که 12 هزار تن از آن قابلیت صادراتی خواهد داشت. برای این مجموعه که 160 نفر برای این منطقه ایجاد اشتغال می کند 150 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. 
هم چنین یک مرکز پرورش آبزی پروری هم توسط شرکت سرمایه گذار ساخت مجتمع گلخانه ای ساخته می شود. 
به گفته سرمایه گذار این پروژه، این مرکز آبزی پروری که در 10 هکتار ساخته می شود پس از بهره برداری در طول سال 6 میلیون قطعه بچه ماهی، 125 تن ماهی قزل آلا، 125 تن ماهی گرمابی و در یک چشم انداز 5 ساله توانایی تولید 5 تن خاویار در سال را خواهد داشت. هم چنین 100 نفر در این مرکز مشغول به کار خواهند شد.
برای این مرکز آب پروزی که در مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس ساخته می شود مبلغ 18 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده و مجموع سرمایه گذاری شرکت «کشت و صنعت خوشه صبا» برای ساخت دو مجتمع گلخانه ای و مرکز آبزی پروری 168 میلیارد تومان خواهد بود. رویکرد فعالیت این دو مجموعه نیز صادراتی است. 
 

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو